Hana Gregorová je herečkou, režisérkou a ještě vede divadlo. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Vdova po Brzobohatém zapřáhla do práce dvanáct chlapů, nezapomněla ani na syna!

Herečka Hana Gregorová (63) se jen tak něčeho nezalekne. V Divadle Radka Brzobohatého, v němž je principálkou a režisérkou, ukočírovala na jevišti na tucet chlapů. Nejnovější kousek v repertoáru divadla se totiž jmenuje Dvanáct rozhněvaných mužů. Do práce zapojila i svého syna Ondřeje Brzobohatého (32), který k představení složil hudbu.

„Pracuje se mi s nimi velmi dobře, jsou to vesměs lidé, kteří jsou u nás v divadle už dlouho. Jednu z rolí hrál v této hře před lety můj muž Radek. Místo něj jsem obsadila Miloslava Mejzlíka a byla to dobrá volba. V tomto novém nastudování jsme změnili i některé momenty, které hru oživují. Tato hra je má oblíbená a Radek ji měl taky moc rád,“ říká Gregorová.

„Hra se mi moc líbí a doufám, že zaujme i diváky. Líbí se mi, že je Hanka jako režisérka přísná a má na nás velké nároky. Když ale přijdete sem do divadla, cítíte tu rodinnou atmosféru. To je díky ní,“ vysvětluje Miloslav Mejzlík (64), který si Gregorovou coby režisérku nemůže vynachválit.

Titul Dvanáct rozhněvaných mužů proslavil především kultovní film režiséra Sydneyho Lumeta z roku 1957, který byl několikrát nominován na Oscara a získal spousty ocenění. Dvanáct rozdílných mužů, porotců, rozhoduje o vině, či nevině šestnáctiletého kluka, který je obviněn z vraždy. Ve hře jsou i situace, které se týkají rasismu a nenávisti, což je vzhledem k tomu, co se teď děje ve světě, velmi aktuální.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 10. 2015 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.