(Zdroj: Herminapress.cz ) 25x FOTO

Ve skleníku Fata Morgana byla otevřena výstava orchidejí. Asistovala zahradnice Marta Jandová

Ve skleníku Fata Morgana bylo během otevření výstavy orchidejí téměř nedýchatelno a fotografům se mlžily skla foťáků. Marta Jandová se ale nestihla ani orosit.

„Když je někde vedro, já se potím se zpožděním. Nemívám ani horečky a přes den se nepotím vůbec. Maskéři mě milujou, ale vím, že to není zdravé,“ říká Jandová, která je nadšenou pěstitelkou rostlin a orchidejí má doma dokonce patnáct.

„Já o sobě tvrdím, že mám zelený palec. Orchideje dávám také jako dárky, ale málokdo se o ně dokáže postarat,“ říká Marta, která zrovna včera od přítele dostala jarní dárek.

„On mít Valentýna nemusí, aby mi dal květinu. Dává mi je kdykoli. Včera donesl dva druhy tulipánů a kočičky.“

S rostlinkami ale Marta nemá jen dobré zkušenosti.

„Jednou jsem si dala darovanou kytici do ložnice a druhý den jsem měla opuchlý krk. Byla to má druhá alergická reakce v životě,“ říká zpěvačka. Její dcera Maruška měla posledních pět dní svou první virózku.

„Tekly jí zelené nudle, ale už je v pohodě. Uvidí jaro poprvé, protože když se narodila, tak už kytičky odkvétaly,“ říká Jandová.

Na výstavu se přišla podívat i Jana Plodková.

„Rostliny zbožňuju a když je v zimě nemám, si kupuju si řezané. Nedávno jsem byla v Miláně a tam mají rostlinky na každé střeše, není to tak šedé jako u nás. To město má úplně jiné koule,“ říká herečka, která se realizuje alespoň doma na terase.

„Jen co se mi na jaře probouzí, tak tam něco dělám. Máme tam bylinky, dvoumetrovou břízu a buk a la bonsaj. Je to bohužel jižní strana, tak občas odumřou. Těším se, až si zase něco přivezu ze zahradnictví,“ říká Plodková, která touží po domečeku s velkou zahradou.

„O domě přemýšlíme, ale pořád je pro nás nejvýhodnější centrum Prahy. Navíc se ještě nemůžeme rozhodnout, jestli to opravdu chceme,“ říká herečka.

Na akci se objevil i Bořek Šípek, přestože už další den odlétá do Číny.

„Oslovili mě kvůli jednomu projektu. Bude to komplex věžáků s hotelem a restaurací. Teď tam budu týden a později možná tři měsíce,“ říká architekt, který se do skleníků prý určitě hodlá vypravit i se svým synem.

„S Leonou se vídáme a často děláme i takovéhle rodinné výlety,“ řekl Šípek.

9. 3. 2014 01:56 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.