You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) 5x FOTO VIDEO

Ve Špindlu bylo živo! Postaral se o to Horal

Na otevření lyžařské sezóny ve Špindlerově Mlýně přijal pozvání i  režisér filmu Padesátka Vojta Kotek a herci Jakub Prachař, Jakub Štáfek, Ondřej Pavelka, Hanka Vagnerová a Tereza Voříšková. Na pódiu zavzpomínali na natáčení filmu a podělili se o příjemné i krušné chvíle na horách.

„Natáčení bylo rozloženo do období dvou krušných, ale krásných měsíců března a dubna. Celkem jsme měli třiadvacet natáčecích dní, ale kvůli závazkům herců a lokacím jsme je nemohli navázat přímo za sebe. To se nám vzhledem ke sněhovým podmínkám mohlo nehezky vymstít, ale naštěstí při nás pan Krakonoš stál," vzpomíná Kotek, který chtěl filmem navázat na klasické horské komedie S tebou mě baví svět, Anděl na horách, Krakonoš a lyžníci nebo Sněženky a machři. Měl by z něj ale zavanout i Cimrmanův vichr z hor.

Kotek se přitom po Snowboarďácích zapřísáhl, že už nikdy nebude natáčet na sněhu. Na své rozhodnutí ale zapomněl a rozpomněl se až při obhlídkách terénu před natáčením. A to už bylo pozdě. Jinak má Vojta Kotek k horách kladný vztah.

„Jezdím od mala na snowboardu a hory mám opravdu rád. Lyžovat jsem se učil už jako špunt a mám to navíc spojené s pravidelným každoročním zájezdem Divadla Járy Cimrmana, kde můj táta pracuje," prozradil Vojta. 

Program openingu obohatil i Jakub Prachař, jenž si v komedii zahrál horského svůdce, kterého místo padesátikilometrového závodu zajímají spíše padesátileté manželky rolbařů a členů horské služby. Se svou novou kapelou Horal složenou z většiny bývalých členů Nightwork pokřtil soundtrack k filmu. Na něm nechybí ústřední píseň Michala Hrůzy nebo interpreti jako Karel Zich, Monikino Kino, Václav Neckář, Jiří Korn, kapela Vojty Kotka TH!S a samozřejmě i kapela Horal. Ta špindlerovskému publiku představila naživo svou debutovou skladbu s názvem Běž!

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 12. 2015 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.