(Zdroj: TV Prima ) 11x FOTO

Věděli jste, že je herce Robert Jašków mistr světa? A dokonce osminásobný!

Herec a moderátor Jan Kraus si do svého pořadu Show Jana Krause pozval divadelního, televizního a filmového herce Roberta Jaškówa, kterého diváci znají především jako seriálového představitele arogantních chlápků.

 „Když už ovšem hraju charakterní roli, tak je to tak neskutečně pozitivní postava, že je to až nenormální, a tím druhým pólem jsou absolutní hajzlové,“ říká herec pocházející z Trutnova, jehož tatínek byl Polák a maminka poloviční Maďarka.

„V osobním životě jsem ale spořádaný otec, dokonce kutil, pracuju rád se dřevem a vyrábím si postele, stoly, židle,“ prozrazuje dále na sebe, čímž jeho pro Jana Krause podivínství nekončí, neboť se také věnuje velmi zvláštnímu sportu, o němž asi většina z nás nikdy neslyšela.

„Jmenuje se to woodkopf a jeho podstata spočívá v tom, že si dva lidi nasadí na hlavu dřevěnou, dva metry dlouhou fošnu a jeden se snaží tomu druhému prkno z hlavy sundat, což ale může udělat zase jen prknem. Nesmí se zapojit ruce. Komu spadne prkno dříve, ten ztrácí bod. Hraje se na dva vítězné, finále na tři. A někteří hráči u toho předvádějí tak neskutečné sportovní výkony, že jsme si řekli, že to asi musí být sport. Navíc jsme zapsaní jako Unie woodkopf a máme svého náčelníka. Každý rok také pořádáme mistrovství světa v Praze na Klamovce.“

Výhodou tohoto sportu je podle osminásobného mistra světa ve woodkopfu Jaškówa to, že se dá provozovat kdekoli, což následně předvedl přímo na pódiu a jako svého soupeře samozřejmě vyzval Jana Krause.

Triky s prknem na hlavě, které Robert Jašków ovládá, jsou neuvěřitelné. Hercův cit pro dřevo dává moderátor „s opovržením“ do souvislosti s jeho kutilstvím. 

 „Úplně všechno si člověk nemůže udělat sám. Nicméně třeba se u vás někdy potkáme, až přijdu něco opravit. Právě proto jsem se na to kutilství dal, kdyby mi to s herectvím nevyšlo,“ vyznává se se smíchem herec, který aktuálně točí film o Miladě Horákové, v němž má roli Jana Masaryka.  

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 11. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.