You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) 6x FOTO VIDEO

Věra Špinarová oslaví půlkulatiny novým CD Zóna lásky. Nechybí její nejslavnější song

Zpěvačka Věra Špinarová si ke svým 65. narozeninám (22. prosince 1951) nadělí nové CD s názvem Zóna lásky, s výběrem nejkrásnějších písní o lásce. Mimořádná interpretka energických skladeb, ale také jedinečná zpěvačka balad s tématem dramatických lásek vydala nyní u vydavatelství Supraphon novou kompilaci písní o lásce. Z bohatého písňového katalogu Věry Špinarové vybrali Miloš Skalka a Jiří Brodský ty nejznámější i nejzajímavější písně, často v láskyplně pomalejším tempu.

Věru Špinarovou si ale většina posluchačů ihned spojí s českou verzí původně titulkové melodie Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na západě, kterou textař Zbyšek Malý nazval Jednoho dnes se vrátíš. Tedy nahrávka písně, která aktuální výběr písní o lásce nazvaný Zóna lásky uzavírá.

„Když Ivoš Pavlík objevil v repertoáru Mireille Mathieu zpívanou verzi téhle melodie nazvanou Un jour tu reviendrans, okamžitě ho nadchla. Já jsem sice jeho nadšení příliš nesdílela, ale přesto jsem českou verzi v roce 1978 nazpívala za doprovodu Ostravského rozhlasového orchestru. Kdybych tuhle píseň dneska na svých koncertech nezapívala, měli by posluchači pocit, že jsem je o něco podstatného ošidila. Vlastně žádný koncert se bez ní neobejde, i když já bych se třeba obešla (smích). Ale nejde to. Herec Jiří Sovák mi navíc před mnoha léty řekl: ´Kdyby měl každý zpěvák v repertoáru jednu jedinou píseň, u které by už při vyslovení jejího názvu bylo všem jasné, kdo ji zpívá, mohl by být šťastný. A vám se to podařilo. Když se řekne Jednoho dne se vrátíš, každý ví, že je to Špinarka. Takže dneska s pokorou říkám: Jsem šťastná, že mám tuhle píseň v repertoáru.“

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

14. 12. 2016 17:15 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.