(Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Veronika Žilková dabovala film skrze emocionální výkřiky. Jednalo se snad o hanbatý film?

Veronika Žilková dostala dabérský oříšek. Ozvučit filmovou postavu, ale nepoužít k tomu slova. Žilková proto užívala výhradně citoslovcí a na hotový snímek neváhala vzít ani svého syna. O nic lechtivého tedy nešlo. Žilková totiž byla jednou z osobností, které propůjčily svůj hlas novému animovanému filmu Malá z rybárny.

„Bylo to skvělý, protože tam nebyly skoro žádný slova. Prakticky jsem jen ozvučila postavu, dodala jsem jí zvukové pocity. Já tohle miluju! Když jsem byla malá, tak jsme měli s bráchou takovou naši afričtinu. Byla to řeč, která neexistovala,“ vyprávěla Žilková v kině CineStar, kam se přišla podívat na premiéru.

„Tohle není ani nesrozumitelné, jsou to prostě jenom emocionální výkřiky a mě to strašně bavilo. Mám ráda animované filmy a loutkovou animaci a pohádky.“ Žilková byla filmem evidentně nadšená a dobrou náladu ještě umocňovala přítomnost syna Vincenta. „Syn teď přijel po roce studií z Anglie, takže jsme dnes poprvé takhle venku. Ale on to miluje, takže já jsem díky němu viděla snad všechny animáky, co kdy šly.“

Režisér filmu Jan Balej se na afterparty v Malostranské besedě svěřil, jak probíhalo obsazování rolí. „Dělám tu prostřední sestru a napadá mě, že by se mohla smát tak jako kravsky. V tu chvíli mě napadla Bára Hrzánová,“ poodhalil Balej princip svého uvažování. „Nebo Ivana Chýlková a její postava. Trochu suchá, nepříjemná, ale má srdce. Čekal jsem, že mě pošle do háje, ale ona prohlásila, že se v té postavě viděla a chce si těch pár citoslovcí dát,“ vypráví režisér o spolupráci s předními herečkami.

„Nikdo tam neměl žádnou velkou roli. No a paní Žilková je náhodou sousedka Petra Formana. Když nám tam namluvil toho výraznýho Bogana, chtěla si s ním prostě zahrát taky.“ Petr Forman, loutkoherec a syn slavného režiséra, je z nového animáku nadšený. „Jdou proti proudu, když se na to podíváte z ekonomické stránky, tak se dneska takovýhle věci skoro nedělají. Nedávno ale třeba Fimfárum ukázalo, že lidi o tento žánr zájem mají,“ vyjádřil se Forman pochvalně k Malé z rybárny.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

2. 6. 2015 15:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.