(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Veronika Žilková v černém a nenalíčená vypadala jak na pohřbu

Hrát v Činoherním klubu je pro ni radost i událost a především vždycky je to prý zážitek. Herečka Veronika Žilková na tuhle scénu nedá dopustit a pokaždé, když dostane šanci si tu zahrát, neváhá.

„Je to tak. Víte, vystřídala jsem řadu divadel a tady, v Činoherním klubu, jsem dala snad sedmkrát výpověď, ale vždycky jsem se s pokorou vrátila. Je to divadlo, kde jsou doma diváci a také my herci. Když jsem dostala nabídku ztvárnit roli herečky Žíly v chystané premiéře komedie s kriminální zápletkou Urna na prázdném jevišti, ani vteřinu jsem neváhala a okamžitě řekla, jdu do toho. Je to bravurně napsané, nechybí tam černý humor, prostě paráda. Nebylo co řešit,“ uvedla na tiskové konferenci ke zmíněné inscenaci, která bude mít premiéru 2. listopadu, Veronika Žilková.

Jak podotkl autor a režisér v jedné osobě Martin Čičvák, psal role čtyřem herečkám, Lence Skopalové, Ivaně Uhlířové, Sáře Venclovské a samozřejmě i Veronice Žilkové skoro na tělo. A dámy je prý parádně zvládají. 

„Jen krátce prozradím, že příběh je o střetnutí kvarteta hereček nad urnou režiséra. Ten umřel uprostřed práce a dámy se potkávají, aby se důstojně, ale po svém rozloučily s člověkem, který pro ně hodně znamenal, jemuž vděčily za své kariéry a také za zpackané životy. A dost, víc se dozvíte až na jevišti,“ naznačil Martin Čičvák.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

27. 10. 2016 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.