Brouk v hlavě (Zdroj: Archiv Divadlo na Vinohradech ) 24x FOTO

Viktor Preiss končí v Divadle na Vinohradech. Odchází do penze

Dlouhým potleskem vestoje a výkřiky "Bravo!" poděkovalo publikum ve zcela zaplněném pražském Divadle na Vinohradech herci Viktoru Preissovi a jeho kolegům. Derniéru a současně 363. reprízu totiž měla mimořádně úspěšná inscenace frašky Georgese Feydeaua Brouk v hlavě, která plnila hlediště dvě desítky let. Preiss se navíc loučí s divadelním působením; do konce sezony skončí další dvě inscenace, ve kterých hraje. 

V inscenaci vedle Preisse v hlavní dvojroli účinkují rovněž Ivan Trojan, který se své role nechtěl vzdát a už od roku 1997 v ní jako člen Dejvického divadla hostoval, Simona Postlerová, Jiří Plachý, Svatopluk Skopal, Jan Šťastný či Eva Režnarová. Herci si poslední reprízu vysloveně užívali - a tak skončila později, než je obvyklé. Na představení se dostavili i kolegové, kteří inscenací v režii Jiřího Menzela během let prošli. Byli jimi například Eliška Balzerová, Zlata Adamovská, Vendulka Křížová, Jana Stryková, Matěj Hádek, Petr Kostka, Ivan Řezáč či Jiří Dvořák. 

Dalšími derniérami budou na Vinohradech 8. června inscenace viktoriánské frašky Soudce v nesnázích, ve které Preiss hraje například s Markem Holým, Kateřinou Brožovou, Václavem Svobodou a Petrem Rychlým, a 11. června komedie Neila Simona Vstupte!, herecký koncert Preisse s Töpferem, která bude uvedena posté.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

6. 6. 2016 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.