Herec Viktor Preiss byl jedním z kmotrů knize o Sherlocku Holmesovi. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Viktor Preiss pokřtil knihu o Holmesovi. Lepšího kmotra si detektiv nemohl přát

Herec Viktor Preiss (68) a režisér Zdeněk Zelenka (60) pokřtili knihu Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti od spisovatele a novináře Petra Macka, který zasadil příběh do jara 1937, kdy Sherlock Holmes je již dávno na penzi. Zdánlivě bezvýznamná smrt jeho chráněnce ale vtáhne detektiva do předválečných her tajných služeb.

Proč si Macek vybral zrovna Preisse a Zelenku za kmotry své knihy je nabíledni. Herec a režisér měli již se Sherlockem Holmesem co do činění. V roce 1992 natočil Zdeněk Zelenka detektivní komedii Šplhající profesor, kde slavného detektiva hrál právě Viktor Preiss.

„Já jsem vždycky Holmese rád četl. Příběhy jsou postaveny na lidskosti a důmyslu oproti dnešnímu zpracování, kdy jsou příběhy plné krve a surovosti,“ vysvětlil Zelenka, proč rád točí detektivky okořeněné se špetkou humoru.

Herec Viktor Preiss se za svou hereckou kariéru několikrát s postavou Sherlocka Holmese setkal nejen v televizi, ale hlavně v rádiu.

„V televizi jsem ho hrál několikrát. Většinou jsem se ale s Holmesem setkal v rádiu, kde jsem ho přebíral po Miloši Kopeckém a Rudolfu Hrušínském,“řekl herec s nezaměnitelným hlasem. 

Oba pak popřáli knize spokojené čtenáře a Petru Mackovi další díly o slavném detektivovi.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 12. 2015 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.