(Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Viola Jitky Hosprové si rozuměla s foťákem Roberta Vana.

Česká violistka Jitka Hosprová potřebovala foto pro své turné v Brazílii. Oslovila světoznámého fotografa Roberta Vana a v garderobě od návrhářky Taťány Kovaříkové nafotili sérii fotografií.

V  romantickém  prostředí  Museum Kampa a jeho okolí se sešli tři virtuosové. Violová virtuoska Jitka Hosprová, virtuos fotografie Robert Vano a módní virtuoska, návrhářka Taťána Kovaříková.

Ze spolupráce těchto  tří lidí vznikly nádherné fotografie, kterými se Jitka bude prezentovat na svém hudebním turné po Brazílii.

Některé fotografie nevznikaly snadno a doprovázely je úsměvné debaty  „Na této fotografii držím violu nějak divně,“ mudrovala Jitka nad jednou z nich.  „ Já nevím, jak se drží viola. To je na vás. Já vím, jak se drží foťák,“ vysvětlil s lehkostí sobě vlastní Robert.

Exkluzivní šaty vyšly z dílny módní návrhářky Taťány Kovaříkové. „ Nemohu  navrhnout jakékoliv šaty, Jitka se v nich potřebuje cítit bezpečně, pohodlně. Nejdůležitější a první kritérium je, aby v nich mohla hrát. Šaty musí sedět pevně na těle a rozhodně třeba není možné udělat v oblasti ramen volány. S Jitkou pohyb v šatech při zkouškách korigujeme. Ne, že by mi v nich Jitka hrála, ale „jako“ hraje na violu,“ vysvětlovala tvůrčí proces Taťana Kovaříková. 

 

Společná práce violistky , fotografa a návrhářky  bude reprezentovat ve světě nejen Jitku Hosprovou, ale také Českou republiku.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

6. 5. 2015 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.