(Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Víte kdo jde u Čtvrtníčků a Zounarů s paličkou na vánočního kapra? Hádejte!

Sympatický Vašek Jiráček je na obrazovkách každý pátek jako Míra Šimáček. U něj doma na Vánoce musí být rodina. „Máma, sestra a moje přítelkyně Natálie,“ říká a těší se už na svátky. Jediné, co mu dělá vrásky na čele, je zabíjení kaprů. Jak to mají u Čtvrtníčků nebo u Zounarů a kdo z rodiny připravý o život kapra jsem ze svých hereckých kolegů nevymámil. Chytře se tomuto tému vždy vyhnuli.

„S kaprem u nás nepočítejte, to je takový můj smutek kolem Vánoc, já maso nejím. Naše štědrovečerní večeře je veganská. Obalujeme sójové řízky a děláme bramborový salát, který v sobě nemá žádnou majonézu. Cukroví ale pečeme, vizuálně si mi líbí perníčky,“ řekl. Na co těší?

„Nemám žádné přání. Klid! Jako většina chlapů netoužím po moc velkým dárku, mám rád, když je pohoda,“ přeje si. Dárky bude shánět na poslední chvíli a všem vzkazuje, že svátky si mají užít: „Abychom si všichni uvědomili, co je pro nás podstatné, každý podle svého. Abychom si poselství lásky a menšího utrpení na světě vzali opravdu k srdci a možná skromné přání, aby si lidé třeba odpustili toho kapra, pokud na to mají sílu, nebo minimálně, aby se neúčastnili těch jatek na ulici.“

Seriálový benjamínek Marek Lambora, který do Přístavu nastupuje v lednu jako syn manželů Pátkových, zažil před dvěma lety Vánoce o samotě a od té doby přísahá, že už nikdy v životě nikam na svátky bez rodiny nejede.

„Odjel jsem na dva měsíce přes Vánoce na zájezd s divadlem do Číny a bylo to dost zvláštní, určitě se na Vánoce musí sejít celá rodina. Musí být takový ten lehký vánoční stres, který se pak uvolní u vánočního stromečku. Jednou nám kocour shodil celý stromek, do toho mamka pobíhala, to bylo vtipné. Mám bratra, brzo vstaneme, koukáme se na pohádky, mamka vaří, uklízí do toho, jíme chlebíčky,“ řekl Marek. Miluje vanilkové rohlíčky, vánoční menu vařit neumí, ale jeho specialitou je fazolový guláš.

 „Ten se ale k Vánocům moc nehodí. To se nahází všechno do hrnce – fazole, maso, zelenina a pak se to zalije různou omáčkou a je to hotový, s chlebem je to nejlepší,“ prozradil recept. 

Nezapomněl přitom ani na diváky Přístavu a posílá jim vánoční přání: „Popřeju pohodu a i trochu toho zmatku, to musí být, a ať si rozhodně v životě každý najde to, co by najít chtěl, a nenechá se ničím vystresovat“. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 12. 2016 13:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.