Nezvalovu Manon Lescaut bude prvně v Národním divadle premiérově hrát Vladimír Polívka a Jana Štorková. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Vladimír Polívka dnes v Národním. Nezvalova Manon má dnes poprvé premiéru v ND.

Nezvalova Manon Lescaut, jeden z nejvýraznějších příběhů lásky nevěrné a přitom oddané, plný napínavých zvratů a okouzlujícího rytířského světa, se na jeviště Národního divadla dostává vůbec poprvé, přičemž ale nic neztratil na své působivosti a síle.

„Ten zázračný románek mi učaroval, když mně bylo patnáct let, a jeho nepostižitelná hrdinka navštěvovala pak ráda moje snění,“ napsal Vítězslav Nezval o románu abbé Prévosta. Ta hrdinka se jmenovala Manon a díky Nezvalovu dramatickému přepracování z roku 1940 se můžeme jejím osudem dojímat i v divadle. 

Vzhledem k tomu, že ústřední milostná dvojice Manon a Des Grieux se zkouší v alternaci, proběhlo na začátku ledna pod dohledem režiséra Daniela Špinara losování o premiérové obsazení. Los rozhodnul takto: na první premiéře 11. února vystoupí jako Manon Pavlína Štorková a Vladimír Polívka jako Des Grieux. Druhý premiérový večer bude patřit Janě Pidrmanové a Patriku Děrgelovi.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

11. 2. 2016 17:07 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.