(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Vojta Drahokoupil a Zbyněk Fric jako Ferda a Brouk Pytlík! Premiéra muzikálu Ferda Mravenec už v pátek!

Týden před premiérou odkrývá muzikál Ferda Mravenec svou tvář na prvních fotografiích z představení. A je z nich patrné, že tak nápaditá vizuální show tady ještě nebyla.

Úchvatné kostýmy Romana Šolce, který při jejich navrhování propojil inspiraci skutečnou hmyzí říší se svojí neobyčejnou obrazotvorností, hravé a vtipné doplňky kostýmů a rekvizity, nebo doslova magická scéna, která dokonale kombinuje kulisy s působivými videoprojekcemi – to vše, podpořené mimořádnou hudbou a texty, žene Ferdu Mravence daleko před jakoukoliv současnou muzikálovou konkurenci.

„V představení jsme nechtěli slepě kopírovat pana Sekoru, který ilustroval legendární dětské knížky. Hledali jsme něco jiného, nějakou nadsázku, které budou rozumět děti, ale zároveň se pobaví i ti starší a dospělí. Chtěli jsme, aby kostýmy fungovaly i v dnešním světě videoher a animovaných filmů. Proto jsme zvolili cestu mezi cirkusem a pohádkovým světem, která bude reálné brouky připomínat, ale zároveň to bude efektní, pestrobarevná fantazie. Mimochodem, když si odmyslíte křidélka a tykadla, připomínají postavy něco jako veselé klauny nebo šašky,“ říká Roman Šolc ke svým kostýmům.

V těchto dnech probíhají na zkouškách finální úpravy, muzikál se prvním divákům představí už příští týden ve středu 15. března na dopolední (od 11 hodin) a odpolední (od 15 hodin) veřejné generálce, stejné se odehrají i o den později. Slavnostní premiéra se uskuteční v pátek 17. března od 18 hodin.

Připomeňme, že režisérem muzikálu Libor Vaculík, o texty se postarali Vladimír Čort a Václav Kopta, hudbu složil Lešek Wronka.  

V hlavní roli Ferdy Mravence se budou střídat dva mladíci: osvědčený herec a zpěvák Aleš Slanina a současný idol většiny mladých dívek Vojtěch Drahokoupil, mimo jiné zpěvák úspěšné chlapecké kapely New Element. 

Jako Berušky se představí Andrea Gabrišová a Kateřina Herčíková, v kůži Brouka Pytlíka se objeví muzikálový matadoři Martin Šemík a Zbyněk Fric.

 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

13. 3. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.