(Zdroj: Herminapress.cz ) 22x FOTO

Všichni měli zimou nudli u nosu, jen Pavel Nový a Zuzana Kronerová se vrhli do studené Vltavy s úsměvem

Zatímco běžný smrtelník se se snižující teplotou vzduchu čím dál víc zachumlává do textilu, herec Pavel Nový ho spíše odkládá. U něj, jak tvrdí, jsou roční období víceméně rovnocenná, a tak svou garderobu, kraťasy a trika obměňuje jen sporadicky. A stejné to má i s koupáním. Vedro nebo mráz – všechno jedno. O tom koneckonců přesvědčil včera na Slovanském ostrově, kam si přišel zaplavat s partičkou, která má na svědomí natočení love story z prostředí otužilců Baba z ledu režiséra Bohdana Slámy, která bude mít premiéru v kinech 23. února. A tak on, Zuzana Kronerová, která hraje ve filmu jeho lásku, režisér a členové plaveckého klubu otužilců se přišli vydovádět do chladné vltavské vody.

„Vzduch kolem nuly a voda čtyři stupně, to jsou úplně ideální podmínky pro plavbu. Původně jsem si myslel, a těšil se, že třeba občas vysvitne sluníčko a Vltavou se ponesou ledové kry. Bohužel po slunci ani krách není památky, takže to bude jen běžná vodní kratochvíle,“ vysvětlil Pavel.

Jak současně přiznal, není organizovaným otužilcem a ani s tím nepočítá.

„To máte tak. U nás na vsi kdykoli se mi zamane tak padnu do koupaliště, osvěžím se, zaplavu a pak hajdy domů do teplíčka. Ne, k tomu nepotřebuji klub, oddíl či stranu. Jsem sám sobě šéfem i normálním členem, což mi vyhovuje,“ dodal Pavel Nový.

Ve zmíněném filmu hrají spolu se Zuzanou Kronerovou hlavní role. A jelikož se příběh odehrává mj. mezi otužileckou komunitou, musela se i herečka dát na otužování. Jak prozradil režisér Bohdan Sláma, oslovil pro roli více dam, ale jakmile se Zuzana odhodlala vstoupit do chladné vody, už další adeptku nehledal. Bylo rozhodnuto.

„Až donedávna bylo pro mě otužování španělskou vesnicí, nikdy jsem tuhle záležitost neprovozovala. Když jsem se ale odhodlala vstoupit do studené vody, zvládla přípravu bylo všechno jinak. Zjistila jsem, že mi otužování pomáhá fyzicky i psychicky. No, a zůstala jsem u něj i po natočení filmu,“ nechala se slyšet Kronerová a ladně předvedla několik temp.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

20. 12. 2016 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.