Eliška Bučková se před nedávnem přiznala k anorexii. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Vychrtlá Bučková: Opravdu se Eliška vyléčila z anorexie?

Česká Miss 2008 a modelka Eliška Bučková (25) před nějakým časem oficiálně přiznala, že bojuje s anorexií. Teď říká, že se uzdravila a že má dost sil na to pomáhat jiným. Stala se patronkou občanského sdružení Anabell, pro které natočila i propagační video, v němž o své nemoci hovoří zcela otevřeně. Na tiskové konferenci se dokonce nebála přirovnat anorexii k rakovině!

„Nechci, aby to bylo tabu. Lidé o tom buď vůbec nemluví, nebo si z toho dělají legraci. Neuvědomují si, jak závažná je to nemoc. To je prostě něco, čeho se strašně bojím. Anorexie je stejně nebezpečná jako rakovina, také končí smrtí,“ míní Eliška.

Bučková o nemoci načetla mnoho knížek a setkávala se také s děvčaty, které anorexií trpí.

„Dodnes úplně nevím, co mi pomohlo. Měla jsem štěstí na lidi kolem sebe. Potkala jsem nového partnera, který vedl zdravý životní styl a pravidelně cvičil. Začala jsem cvičit i já. Měla jsem výborného trenéra, jehož manželka je výživová poradkyně, oba byli věřící. To jsem i já. Takže jsem se z toho dostala,“ říká dnes pyšně Eliška Bučková, pro kterou bylo prvotním impulsem k léčbě přiznání nemoci médiím.

Rozhodnutí veřejně přiznat anorexii bylo pro modelku velmi těžké. Při své výšce 180 cm vážila jen 49 kilo. Přežívala na sucharech a cottage sýru. Přiznává, že pila také projímavé čaje. Eliška říká, že není jediná. 

„V mé branži, v modelingovém světě, trpí anorexií minimálně osmdesát procent dívek. Vím to, protože já to poznám. Základní pravidlo je, že anorektička to nikdy nepřizná a vyjmenuje vám všechno, co za ten den snědla,“ popsala Bučková typické chování anorektiček. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

30. 6. 2015 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.