Herečka Jitka Čvančarová spolupracuje s organizací UNICEF již od roku 2010. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Vyslankyně dobré vůle UNICEF Čvančarová: Děti nemohou za to, kde se narodí!

Herečka Jitka Čvančarová (37) a spisovatel Michal Viewegh (53) coby vyslanci dobré vůle UNICEF představili novou kolekci Dárků pro život, což jsou skutečné předměty, které organizace dennodenně používá ve 157 zemích a oblastech světa, kde trvale pomáhá dětem.

Čvančarová se vyjádřila i na téma uprchlické krize: „Dneska ta vlna solidarity je samozřejmě velké téma, třeba imigranti. Solidarita, nesolidarita, udržet si vlastní kulturu, nebo ne? Kde jsou vlastně ty hranice? Já myslím, že oba póly jsou špatně a něco mezi je správně. Ale jisté je, že děti nemohou za to, kde se narodí. Tečka. Vykřičník.“

Oba už mají za sebou dobročinnou misi přímo v terénu. Jitka se vypravila do Bhútánu v Asii a afrického Mali, Michal zase v západní Africe navštívil Sierra Leone.

„Když jsme tam přišli, zpívaly nám děti nakažené HIV píseň Heal the World od Michaela Jacksona. Když tohle zpívají třeba desetileté děti, o nichž víte, že se nedožijí příštího roku, je to zážitek, na který se těžko zapomíná,“ říká Viewegh, který se v roce 2012 podruhé narodil, když přežil prasknutí aorty.

„Já pyšně tvrdím, že mám know-how na dárky. Když jsem měl padesátiny, všem známým jsem říkal, ať mi nic nekupují, protože se mi doma stejně kupí pořád to samé. Navrhnul jsem, ať mi koupí Dárek pro život. Takže jsem pak dostal takové věci jako moskytiéru nebo tablety na odčervení," líčí spisovatel, jenž přes léto napsal novou knihu. A také se rozvádí.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 9. 2015 11:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.