(Zdroj: Herminapress.cz ) 36x FOTO

Výtěžek benefičního večera podpořil Nadaci Terezy Maxové dětem částkou 1 589 000 českých korun

Sobotní večer 18. března 2017 byl slavnostní tečkou za prvním přehlídkovým blokem módního týdne Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW17 a stejně jako minulý rok si vzal za cíl pomáhat.

Pořadatelé se po loňské úspěšné aukci rozhodli znovu spojit módu s pomocí potřebným. V rámci večera se nejprve uskutečnila vůbec první přehlídka vysoké krejčoviny v České republice. Návrhářem, který v Praze tzv. haute couture módu představil, byl dlouholetý přítel Terezy Maxové, italský návrhář Francesco Scognamiglio, jehož róby oblékají mezinárodní celebrity jako Beyoncé, Rihanna či Lady Gaga. Svou účastí přehlídku a aukci podpořila také polská topmodelka a přítelkyně Maxové Magdalena Frackowiak.

Po módní přehlídce proběhla benefiční aukce, která vynesla 1 589 000 českých korun. 

„Rozhodli jsme se z výnosu této aukce podpořit ohrožené matky. V Česku bohužel stoupá domácí násilí, psychické i fyzické, a týraným matkám hrozí, že v důsledku nedostatku peněz na vlastní bydlení či na náklady spojené s péčí o sebe a dítě by bez zázemí azylových domů o své děti přišly," uvedla k výnosu patronka nadace Tereza Maxová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

20. 3. 2017 09:16 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.