Jaroslav Satoranský, Hana Maciuchová (Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Vzájemně si fandí: Jaroslav Satoranský a Hana Maciuchová -slavná dvojka z Krkonošských pohádek

Herce Jaroslava Satoranského vídáme poslední dobou spíše na jevišti Divadla na Vinohradech, než coby diváka v hledišti. Včera ale udělal výjimku a spolu s manželkou vyrazili do Branického divadla na představení Žena vlčí mák autorky Noelle Chatelet.

„Víte, já jsem si tu vlastně užil své dvě osobní premiéry. Jako malý kluk jsem ve zdejším divadle kdysi hrával, pak i jako ochotník, takže jsem se po mnoha a mnoha letech vrátil tak říkajíc na místo činu. Tady jsem začínal. A tou druhou premiérou je návštěva zmíněného divadelního kusu, v němž září moje dlouholetá kamarádka Hana Maciuchová, s níž jsem často vystupoval na Vinohradech a třeba i hrával v Krkonošských pohádkách. Tohle vyhlášené představení se sice hraje řadu let, ale já jsem ho viděl poprvé a pověsti o něm nelhaly. Je to parádní věc s výbornou herečkou,“ uvedl Satoranský.

„Jde o docela náročnou roli, kterou tu mám. Je to monodrama o citovém vzplanutí starší dámy, takže jsem po celou dobu sama na jevišti a mám ho moc ráda. A důležité je, že se líbí, a to nejen v Praze,“ nechala se slyšet po děkovačce Hana Maciuchová.

A aplaus početných diváků jí dal za pravdu. Nešetřil jím ani Satoranský s manželkou. A tak jsme se ještě zeptali, když ve zdejším kulturním stánku začínal, zda by se sem ještě nechtěl někdy znovu vrátit.

„To asi ne. Divadlo se tu hodně změnilo od dob mých začátků, budu mu přát úspěchy, ovšem návrat neplánuji. Dosluhuji jedenapadesátou sezónu v Divadle na Vinohradech a až skončím tam, tak coby herec skončím úplně,“ dodal Jaroslav Satoranský.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

16. 1. 2017 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.