V osmidílném seriálu Poslední vízum se objeví i Jan Révai. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Vzniká čínsko-český seriál o asijském Schindlerovi: Jan Révai si zahraje nacistu

V Praze, Liberci a Plzni se začíná natáčet historický televizní seriál Poslední vízum, prozatím největší čínsko-česká koprodukce. Vylíčí příběh čínského velvyslance v Rakousku, který před nacisty zachránil tisíce Židů.

"O natáčení jsme s Čínou jednali dva roky. To, že se všechno opravdu rozběhne, považuji za velký úspěch. Vyzkoušíme si tak, jestli zvládneme natočit v podstatě osm celovečerních filmů za tři měsíce," řekl ČTK koproducent za českou stranu Steve Lichtag.

Natáčení je naplánováno do 130 natáčecích dní, souběžně na něm budou pracovat dva samostatné štáby. Seriál by měl být dotočen do konce roku 2015. Vysílat se bude nejprve v Číně, a to příští rok. Čínský producent v současné době jedná i s americkou stanicí FOX.

"Naši herci tak budu mít obrovskou šanci dostat se na čínský trh, eventuálně i dál. Určitě zaujme slovenská herečka Natalia Germani či Jan Révai. Čínská produkce byla nadšená i z modelky Kateřiny Sokolové," dodal Lichtag. Poměrně velkou roli dostali i Otakar Brousek ml., Zdeněk Maryška, Vlastina Svátková a Jana Bernášková.

Děj seriálu vychází ze skutečného příběhu čínského diplomata. Feng-Šan Ho až do své smrti v roce 1997 nikomu neprozradil, že když v letech 1938–1940 pracoval jako čínský konzul na velvyslanectví ve Vídni, zachránil tisíce Židů před koncentračními tábory tím, že jim vydával víza a pomáhal s vycestováním z Evropy. Po jeho smrti se mu proto začalo přezdívat čínský Oskar Schindler.

"K tomuto projektu jsem se dostal klasicky – přes kamerové zkoušky," sdělil ČTK Révai, který ztvární roli nacisty. Hrát se podle něj bude v češtině a angličtině, celý projekt pak bude dabován do čínštiny.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 9. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.