(Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Vzpomínka na vynikajícího herce Vladimíra Dlouhého. Den narození a úmrtí v jednom měsíci!

V červnu by slavil narozeniny a v červnu si připomeneme pět let od jeho smrti. Tak dlouho chybí českému divadlu a filmu skvělý herec Vladimír Dlouhý, držitel dvou Českých lvů.

Vladimír Dlouhý se narodil 10. června 1958 v Praze. Již v šesté třídě byl vybrán pro titulní roli do filmu Už zase skáču přes kaluže Karla Kachyni. Z Dlouhého se stala dětská hvězda. Svůj herecký talent uplatnil pak i během studia na konzervatoři a poté i jako profesionál. Hrál v pražských divadlech, točil filmy a natáčel pro televizi. 

Nejen pro dětské diváky je pořád Petr z Arabely. Svůj výborný hlas uplatil i v rozhlase a dabingu. Často namlouval Toma Hankse, Kevina Costnera nebo Mela Gibsona.

Jeho mladší bratr Michal se vydal též hereckou cestou. Několikrát měl možnost se s Vladimírem potkat, jak na divadle, tak i ve filmu. A jak jde čas, Michal častěji slýchává: „Jste bráchovi stále více podobný.“

Vladimír Dlouhý i přes svou nemoc pracoval do poslední chvíle, stačil ještě dotočit jeho poslední film Kajínek. Zemřel 20. června 2010.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

11. 6. 2015 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.