Knihu pokřtili na Komorní Fidlovačce. Šampus odzátkoval autor Jan Herget. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Vztekloun s jemnou duší, znělo na křtu životopisné knihy o Petru Haničincovi

Herečka Eliška Balzerová (66) přijala ráda pozvání na křest knihy Jana Hergeta Petr Haničinec – Vztekloun s jemnou duší, která vyšla k nedožitým 85. narozeninám herce. Křest se konal v Komorní Fidlovačce, kde Haničinec vytvořil řadu skvělých rolí.

„Petr k nám přešel z Divadla na Vinohradech a na téhle scéně stále dokazoval, že je opravdovým mistrem svého oboru. Pamatuji se i na to, že i rád a dobře hrál na piano. Občas si k němu po představení sedl a zpívali jsme s ním. Byly to velice příjemné chvíle se skvělým hercem a člověkem,“ nechala se slyšet Balzerová, ředitelka Divadla Na Fidlovačce.

Křtu se zúčastnil i muzikant Karel Vágner (73): „S Petrem jsme byli dlouholetí kamarádi. Já byl ještě kluk a on pan herec, když jsem ho poznal. Postupem času jsme si byli stále více blízcí. Víte, název té životopisné publikace je přesný. Petr se opravdu dokázal pořádně naštvat, když ho něco rozčílilo, ale na druhou stranu byl plný citu. Měl tu duši opravdu jemnou, prostě člověk plný emocí.“

Petr Haničinec (15. 9. 1930–7. 11. 2007) ztvárnil množství divadelních, filmových i rozhlasových rolí. Skvěle nadaboval například inspektora Columba nebo postavu Claudia v seriálu Já, Claudius.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 9. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.