(Zdroj: Herminapress.cz ) 43x FOTO

Zahájení devatenáctého ročníku festivalu Slovenské divadlo v Praze v Divadle Bez zábradlí - Paráda s otevřeným koncem

PRAHA – Dlouho se tleskalo při včerejším zahájení devatenáctého ročníku festivalu Slovenské divadlo v Praze v Divadle Bez zábradlí při komedii bratislavského Štúdia L+S Ani za milión. Dvojice herců, Kamila Magálová a Marián Geišberk si v průběhu dvouhodinové konverzačky „vynutila“ několikrát potlesk na otevřené scéně.

„Na Slovensku to hrajeme už dva roky a je to i zájezdové představení. A všude je vyprodáno. Je to skvělá detektivní komedie a potvrdilo se nám to i v Praze, kam já osobně jezdím strašně moc ráda. Hrála jsem tu v minulosti už v několika představeních a vždycky jsem měla velice dobrý pocit. V minulosti jsme tvořili jeden stát, teď jsme dvě svrchované země, ale jak já to cítím, stále máme k sobě hodně blízko. Proto do České republiky přijíždím a budu jezdit velmi ráda,“ nechala se slyšet Kamila Magálová.

Festival má za sebou devatenáct ročníků. Bude-li i dvacátý, je tak trochu ve hvězdách. Včerejší parádní představení, které ho zahájilo, nemusí mít za rok pokračování. Peníze jsou vždy až na prvním místě, takže pokud Divadlo Bez zábradlí, které sídlí v budově, jež patří městu, nedostane „podporu“, mohou si lidé dobrých her nechat zajít chuť na umění a zábavu. Místo ní budou přibývat bezduchá díla, na které se bakšiš vždycky najde.

Festival Slovenské divadlo v Praze bude probíhat až do 17. Června, do kdy se na jevišti Divadla Bez zábradlí vystřídá řada žánrově odlišných představení. „Vybírali jsme z nabídky her, které patří mezi nejúspěšnější a nejnovější na slovenských scénách. A zřejmě se nám to podařilo, protože zájem o festival je velký,“ uvedla jeho ředitelka Hanka Heřmánková.

14. 6. 2014 02:19 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.