(Zdroj: Herminapress.cz ) 53x FOTO

Zahájení výstavy občanského sdruženi DEBRA ČR. - Blond Čvančarová se během vernisáže rozplakala

Jitka Čvančarová již po čtvrté připravila s nadací Debra charitativní kalendář, nazvaný 12 plus 12. Známé osobnosti v něm pózují na podporu léčby pacientů s nemocí motýlích křídel. Vernisáž se uskutečnila na půdě Českého rozhlasu. Během projevu nemocné dívky Olgy se Jitka neudržela a propukla v pláč.

„Olgu znám dlouho a velmi dobře. Vždycky mě něčím odrovná. Je to velmi inteligentní a hluboká bytost. Je úžasné, jak je veselá a šťastná za každý okamžik. Ti nemocní si uvědomují skutečné životní hodnoty,“ říká Jitka, která je sice patronkou celého projektu, ale vlastní fotku nemá ani v jednom z kalendářů.

Herečka lehce zmátla fotografy, protože v nové barvě vlasů ji málokdo poznal. Její dcera s tím prý ale problém neměla.

„Ona lidi vnímá podle očí. Chovala se stejně srdečně, jako jindy. Krom toho je díky mému povolání na změny mé vizáže zvyklá,“ dodala Jitka, která změnu podstoupila kvůli natáčení nového filmu.

Divadelní aktivity ale kvůli rodině omezila na minimum.

„Rodinné večery jsou pro mě hrozně vzácné, takže se vracím jen do některých představení. S Alenkou je pro mě strávený čas mnohem smysluplnnější. Vím dobře, proč ji chci sama uspávat,“ říká herečka.

Vernisáž kalendáře přišel podpořit také zpěvák Dan Bárta, který pacienty s nemocí motýlích křídel podporuje pravidelně. Třebaže se fotí nerad, v kalendáři má fotografie rovnou dvě.

„Focení nemám rád, ale zvykám si a nevadí mi, když je to pro dobrou věc. S tou nemocí jsem se vůbec poprvé setkal až během focení prvního kalendáře,“ říká Bárta.

„Přijde mi, že u dětí je to onemocnění milosrdnější, než když propukne u dospělého,“ vzpomíná zpěvák na první setkání s nemocným děvčátkem. Sám nemá rád pouhé litování cizího neštěstí.

„Když člověk spěchá ráno do práce, není v jeho silách přispět každé organizaci, která mu vběhne do cesty. Neznám nikoho takového, kromě Matky Terezy. Raději koukáme do země, to je fakt. Nemůžeme kolem sebe všichni běhat a lomit rukama. Nabrečeli bychom louži slz, ale co z toho,“ říká Bárta, který se ale podpoře smysluplných projektů nebrání, pokud do nich vidí a rozumí problematice.

 

Kromě něj si v kalendáři Debry zapózovali Tomáš Klus, Aňa Geislerová nebo Jiří Bartoška.

1. 3. 2014 15:30 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.