You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO VIDEO

Zaposlouchejte se do podmanivého hlasu Jiřího Bartošky. Recitoval báseň zesnulé Olgy Joklové

Jiří Bartoška se už po čtvrté zapojil do osvětové kampaně na podporu lidí s nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. Spolu se svými nejbližšími spolupracovníky z Mezinárodního festivalu Karlovy Vary se objeví na jedné z třinácti fotografií kalendáře organizace Debra, která už sedm let touto cestou upozorňuje na zdravotní i sociální problémy, kterým lidé s tímto vzácným genetickým onemocněním čelí. 

„Když jsem se před několika lety seznámil s prací organizace DEBRA, překvapilo mě, že nemoc, jíž její klienti trpí, má paradoxně poetický název – nemoc motýlích křídel. Lidé, kteří s touto chorobou bojují, rozhodně nemají lehký život, který motýl symbolizuje. Naopak, každý drobný praktický úkon, jaký ostatní dělají s lehkostí,  představuje pro tyto nemocné neuvěřitelně těžký zápas,“ říká Jiří Bartoška a dodává: „Proto je dobře, že mají kolem sebe lidi z Debry, kteří jim pomáhají tu obrovskou tíhu motýlích křídel nést. Za to si organizace DEBRA zaslouží naše uznání a naši dlouhodobou podporu.“ 

Letošní ročník kampaně podpořili Jiří Bartoška a další osobnosti i v krátkém videu, jehož hlavním motivem se stala báseň, kterou napsala Olga Joklová. Pacientka, která prožila s nemocí motýlích křídel třicet náročných let, během nichž dokázala najít sílu a energii, aby osvětou pomáhala i ostatním, stejně nemocným lidem. 

Kalendář je součástí osvětové kampaně organizace DEBRA, jejíž patronkou je už mnoho let herečka Jitka Čvančarová. Každý rok jde sto procent výtěžku z prodeje kalendářů a diářů na pomoc pacientům, kteří se narodili s nemocí motýlích křídel.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

31. 10. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.