(Zdroj: Herminapress.cz ) 34x FOTO

Zatím, co se dámy fotily, Karel Heřmánek šupajdil za pult prodávat vánočky

Už popáté se sešla partička herců Divadla Bez zábradlí v pasáži Adria, aby pomohla dobré věci. Lucie Benešová, Dana Morávková, Zdeněk Žák s manželkou a vnukem Šimonem, Dáša Zázvůrková, Marie Kružíková a jak jinak, i principál Karel Heřmánek se místo na jeviště postavili za prodejní pultíky a prodávali vánoční cukroví, štoly, vánočky, svařák, ozdoby, věnce atd. atd.

„Už řadu let spolupracujeme z nadačním fondem Slunce pro všechny a dnes to není určitě naposledy. Večer hrajeme shakespearovu komedii Mnoho povyku pro nic, teď ale o žádnou veselohru nejde. Rozhodli jsme se pomáhat dobré věci, takže ještě předtím, než se půjdeme nalíčit a převléci do kostýmů, staneme se prodavači a nabídneme zájemcům vánoční pochoutky. Všechny byly vyrobeny z chráněných dílnách zmíněné nadace a mohu potvrdit, že chutnají skvěle a nic na nich není ošizeno,“ uvedl Karel Heřmánek a s vervou se zapojil do prodeje.

„Všichni lidé na celém světě se mají mít o Vánocích krásně a užít si co nejvíce radosti. Peníze z prode-je půjdou na dobrou věc. Ve Slunci za ně koupí speciální kompenzační pomůcky pro své studenty,“ řekla Dana Morávková.

Akci přišel podpořit i Zdeněk Žák s manželkou a vnukem. „Já sice večer nehraji, ale nemohl jsem chybět. Vyrazili jsme ve trojce, ochutnali, co se tu nabízí, a přiznávám, že na těch sladkostech by se dalo ujíždět. Musí se jen ochutnávat a ne se jimi cpát, protože by linie zaplakala. Proto jen testujeme,“ vysvětlil herec.

Aktivně si počínala i patronka nadačního fondu Slunce Dáša Zázvůrková. Tu zobla, tam svlažila hrdlo čajem a hlavně si i výrobky nakoupila domů.

„Nejde jen o sladkosti. Vyrobili tu a prodávají nejen věci pro chuť, ale i parádní drobnosti pro kuchařky. Tak třeba chňapky. Líbí se mi i ozdoby na vánoční stůl. No, není co řešit a jdu nejen prodávat, ale i nakupovat,“ prozradila Zázvůrková a jejího příkladu bez reptání následovali i další účastníci vydařeného charitativního podvečera.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 12. 2016 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.