(Zdroj: Herminapress.cz ) 28x FOTO

Zatímco se Uriáš Dvořák chlubil krásnou dcerou a přítelkyní, Strach a Duka kuli pikle nad scénářem Anděla Páně 3!

 „No, pár nápadů a námětů bych určitě měl. Jenomže rozhodně bych nechtěl být uváděn jako scénárista, to opravdu ne, ale mohl bych být spíš takovým mužem v pozadí, tichou nápovědou nebo, a to by se mi líbilo nejvíc, šedou eminencí filmu. Konečně už teď pro tu roli mám odpovídající barvu vlasů,“ s úsměvem řekl kardinál Dominik Duka v Marina Ristorante, kde požehnal za účasti herců, režiséra a členů štábu novým nosičům rodinné pohádky Anděl Páně 2. A jak jinak, jako budoucí šedá eminence si prohrábl své šediny.

„Víte, pohádky a třeba i kovbojky, to není jen o dětství, to je život. Jsou o bolesti, o zradě, o podvodu, o bídě, o odpuštění i o smrti. Hlavní je ale, že dobro, i když s tím má mnohdy strašnou fušku, vždycky zvítězí nad zlem. A tak by to mělo být i v životě, i když…,“ dodal Dominik Duka.

Režisér Jiří Strach z případné spolupráce rozhodně strach nemá, naopak se na akci netajil tím, že určitě s chutí se s kardinálem setká. „Po úspěchu obou dílů Anděla Páně máme v hlavě třetí. Bude to hodně náročné dát dohromady scénář. Nechceme se podbízet a jít s laťkou dolů, proto budeme hodně vážit a uvažovat a samozřejmě nabídku kardinála Dominika Duky rád přijímám a poslechnu si jeho nápady, postřehy a připomínky,“ nechal se slyšet režisér Jiří Strach.

A co na to hlavní představitelé filmu – Jiří Dvořák, coby čert Uriáš a Ivan Trojan neboli anděl Petronel? „Když jsme se rozhodovali vzít tyhle role dlouho jsme nepřemýšleli. Zárukou, že to bude dobrý film byl Jirka Strach, což potvrdil i scénář. Takže čert i anděl neměli problém říci na nabídku ano,“ jedním hlasem sdělili oba herci.

„Já osobně mám rád pohádkové postavy, když ovšem nejsou úplně blbé. Ten můj čert blbej není, role je napsaná hezky i s moudry, která tam jsou, a je to i vtipné. Já jako kluk jsem se čertů bál, ale v Andělu Páně mi diváci spíš nadržují, což je nezvyklé, ale příjemné. A zda bych šel i do uvažovaného třetího dílu? No nevím, uvidí se. Čerti a andělé sice nestárnou, ale Dvořák s Trojanem ano, takže nechme to času a také na scénáři, které budou hrát zásadní roli,“ dodal s úsměvem Jiří Dvořák.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

29. 3. 2017 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.