(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Žbirka: Nikdy jsem muzikál napsat nechtěl

Muzikály nejsou jeho obor a jak přiznal, nikdy ani neuvažoval, že by nějaký sám napsal. V jednom kdysi sice účinkoval, ale to už je historie, která se zřejmě nebude opakovat. Zpěvák a skladatel Miro Žbirka však přesto bude mít v jednom chystaném „prsty“.

Po veleúspěšném Osmém světadílu autorů Jána Ďurovčíka a Petera Pavlace, který je prošpikován písničkami skupiny Elán, chystá Divadlo Kalich od stejných tvůrců další hitmuzikál Atlantida s nejznámějšími písněmi právě Mira Žbirky. Ty budou doprovázet tajemný a napínavý příběh skupiny mladých lidí, kteří se vydali za dobrodružstvím.

„Určitě budu mít zvláštní pocity vidět mladé zpěváky interpretovat moje skladby. Doufám, že jim nebude dělat slovenština problémy. Budu jim držet palce a možná i za ně občas pocítím trošku nervozity,“ nechal se slyšet Žbirka.

Jak doplnil, neovlivňoval autory ve výběru písniček do muzikálu. „Naprosto jsem jim věřil, jsou to zkušení profesionálové. Byl jsem se i podívat na některé z jejich předchozích produkcí a viděl jsem, že všechno funguje. Takže osobně jsem v očekávání a zvědavý na výsledek,“ dodal Miro Žbirka.

Premiéra Atlantidy je naplánována na 10. září. V hlavních rolích se představí Jan Kříž, Tomáš Savka, Míša Doubravová, Markéta Procházková, Alžběta Bartošová, Roman Tomeš, Tomáš Löbl, Marie Blahynková.

10. 3. 2015 07:56 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.