Muzikál Atlantida je složený z písniček Mira Žbirky. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Žbirkův hitmuzikál Atlantida má po premiéře: Jak Meky představení zhodnotil?

Muzikál Atlantida s nesmrtelnými hity Mira Žbirky (62) má za sebou slavnostní premiéru. Diváci v Divadle Kalich aplaudovali vestoje, co ale na představení říká autor hudby Meky Žbirka? 

„Bylo vidět, že si všichni dali s tímhle muzikálem práci. Je tam vidět a cítit zkušenost tvůrců, ale i to, že měli absolutní svobodu. Já jsem nesledoval všechny zkoušky, nevěděl jsem, po jakých skladbách tvůrci sáhnou. Sice jsem tušil, že zákonitě nebude chybět třeba Biely kvet, ale celkově mě výběr překvapil. A příjemně. Navíc jsem nezaznamenal u zpěváků žádnou intonační chybu. Každý zpíval moje písničky tak, jak mu to sedělo, po svém a skvěle,“ zhodnotil Atlantidu Miro Žbirka.

Přestože písničky zazněly v originále, tedy ve slovenštině, zpěvákům to nečinilo žádné potíže. „Čeština i slovenština jsou hodně podobné jazyky, s tím nebyl problém. Jako tradičně bylo představení fyzicky náročné, je v něm hodně tance a pohybu, to mně vyhovuje. Mám z Atlantidy velice dobrý pocit,“ nechal se slyšet představitel titulní role Jan Kříž (29), držitel Ceny Thálie.

Pod libretem Atlantidy jsou podepsáni Ján Ďurovčík a Peter Pavlac, režisérem a choreografem je také Ďurovčík. Scénu dělal Martin Černý, kostýmy Zuzana Straková.

Hlavní role dále ztvárnili Tomáš Savka, Zbyněk Fric, Roman Tomeš, Tomáš Löbl, Michaela Doubravová, Alžběta Bartošová, Marie Blahynková, Markéta Procházková a další.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 9. 2015 11:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.