(Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Zdeněk Troška: Silvestr je pro mě nejblbějším dnem v roce!

Režisér Zdeněk Troška Vánoce a Silvestra nemusí a také je neslaví. Jo, jako malý kluk měl prý stromeček a dárky rád, to už je ale dávno a řadu let ho závěr roku a s ním spojené svátky nechávají naprosto klidným.

„Já od té doby, co žiju v Praze stromeček ke štěstí nepotřebuji. Osobně skutečně Vánoce nemám rád a většinou je se sebezapřením horko těžko přetrpím. Mně vadí to, jak se ten pojem Vánoc a všeho, co s nimi souvisí, zničilo. Už od konce září do lidí obchodní řetězce hrnou upozorňování na dárky, nabízejí se kolekce, pomalu se už i vyhrávají koledy, no prostě děs. Ta komercionalizace těchto svátků nabrala obří rozměry a je to hrůza. Vánoce mají začít Mikulášem a ne začátkem podzimu. Ne, fakt, já se bez nich úplně obejdu,“ vysvětloval Troška na gastro setkání v sushi baru v OC Průhonice.

Štědrý den tedy nechává spíše volně plynout. „No tak úplně volně zase ne. Chystám pohádku, takže budu pracovat na scénáři, dělat nějaké kosmetické úpravy a současně i vytipovávat lokality, kdy by měla nová původní pohádka vznikat. Jedno je už téměř jisté a tradiční. Točit by se, když všechno klapne, mělo v polovině příštího roku v jižních a západních Čechách,“ prozradil režisér. 

Vánoce jsou tedy za námi, tedy alespoň slovně, a co Silvestr?

„Tak ten je pro mě absolutně nejblbějším dnem v roce. Plánované opíjení a radování mě neoslovuje. Takové to – je poslední den v roce, tak pij a juchej, neuznávám. To si raději vezmu knížku a něco si přečtu. Já se nadechnu až prvního ledna. Cítím, jak ve mně zase po těch neoblíbených svátcích proudí energie a rozjíždím se jak mašina. První leden je pro mě ostrým startem do Nového roku. A na ten se strašně moc těším,“ dodal Zdeněk Troška.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 12. 2016 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.