Režisér Zdeněk Troška a kameraman Martin Duba točí pohádku Strašidla. (Zdroj: produkce filmu Strašidla ) 5x FOTO

Zdeněk Troška začal točit rodinnou komedii Strašidla: Budete koukat, koho obsadil!

Strašidla je název filmové rodinné komedie, kterou začal natáčet režisér Zdeněk Troška (62). Příběh plný fantazie má navázat na slavnou tradici českých trikových snímků typu Dívky na koštěti či Jak utopit doktora Mráčka, v nichž se potkávala moderní současnost s pohádkovým světem nadpřirozených bytostí.

Podle Trošky byl základem Kosův maxiscénář jakési Addamsovy rodiny po česku. "Nejtěžší bylo vybrat základní linii příběhu a upravit ji pro celovečerní film," uvedl režisér. Obsadit populární herce bylo podle něj složité. "Už proto, že skoro všichni hrají v televizních seriálech a navíc zkouší v domovských divadlech a v dabingu, takže jsou časově nedostupní. Jak říkám – nejlepší je loutkový film. Herce pověsíš na hřebík a kdykoliv ho potřebuješ, víš, kam sáhnout," dodal.

V rolích strašidel se objeví Tereza Kostková, Carmen Mayerová, Jiří Dvořák, Bronislav Kotiš či Sara Sandeva. Lidské pokolení zastupují Václav Postránecký, Vladimír Polívka, Tereza Bebarová nebo Anna Polívková. Dále uvidíme Petra Nárožného, Aleše Hámu, Matěje Hádka, Petra Čtvrtníčka a Janu Bernáškovou.

Film se bude natáčet v interiérech i exteriérech Středočeského kraje, konkrétně v Litni, Řevnicích, na zámku Líšno, v Lázních Toušni a v Praze. S premiérou počítá distribuční společnost Falcon 18. srpna 2016.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

28. 9. 2015 10:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.