Billa Cosbyho obvinilo ze sexuálního násilí 46 žen, 35 se jich sešlo na obálce magazínu. (Zdroj: Twitter/Wikipedia ) 2x FOTO

Zdrogoval a znásilnil nás Bill Cosby: Časopis otiskl titulku s 35 oběťmi

Amerického komika a herce Billa Cosbyho (78) obvinilo ze znásilnění 46 žen. Časopisu New York Magazine se svěřilo 35 z nich, všechny se "sešly" na titulní straně magazínu.

"Celkem je nyní známo 46 žen, které Cosbyho veřejně nařkly ze sexuálního násilí," uvádí New York Magazine.

S časopisem se na projektu, jenž trval šest měsíců, rozhodly spolupracovat zhruba tři čtvrtiny z nich. Zbylých jedenáct, které o svých zkušenostech s Cosbym zatím mlčí, symbolizuje prázdná židle na obálce listu.

Na fotografiích jsou ženy ve věku od dvaceti do osmdesáti let. Ke zneužívání mělo docházet od poloviny 60. let, kdy měl Cosby oběti omámit drogami a posléze je, většinou na hotelovém pokoji, znásilnit.

Billa Cosbyho zažalovala a obvinila z toho, že ji sexuálně zneužil, jako první Andrea Constand, někdejší basketbalová hvězda z Temple University, v roce 2005. K ní se přidalo dalších dvanáct žen. Soudní proces nicméně skončil smírem a finanční kompenzací.

Případ se znovu naplno otevřel loni v listopadu, kdy herečka Barbara Bowman obvinila Cosbyho z toho, že ji znásilnil v době, kdy jí bylo pouhých 17 let.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

31. 7. 2015 13:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.