You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Ze Spejbla a Hurvínka budou filmové hvězdy! Animák Hurvínek a kouzelné muzeum představuje první ukázku

Nový film Hurvínek a kouzelné muzeum vznikal více než sedm let. Nyní se práce chýlí ke konci a příběh legendárních postaviček dostal zcela novou, moderní podobu. Snímek vznikal pod vedením producenta a hlavního režiséra Martina Kotíka a pracoval na něm tým špičkových scenáristů, výtvarníků a animátorů z různých evropských zemí. Autorem příběhu a členem režijního týmu je Jesper Møller, mimo jiné režisér filmu Asterix a Vikingové. Do českých kin vstoupí filmu Hurvínek a kouzelné muzeum 31.srpna 2017. Nyní se představuje prostřednictvím první ukázky.

Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil ´taťuldu´, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek.

Ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová se ale rozhodla, že se její chráněnci na nové dobrodružství vydají.

„Přijala jsem toto dobrodružství z více důvodů. Předně díky filmu se významně zpopularizuje Divadlo S+H a s touto loutkovou rodinkou se seznámí diváci nejen u nás, ale i tam v zahraničí, kde tyto ryze české loutky ještě neznají. A dále - tradice je pamětí doby, na kterou je třeba navazovat, a ne v ní ustrnout. Naše loutky vděčí za svoji oblibu u mnoha generací především tomu, že forma i obsah vyprávění se měnily spolu s časem, při zachování toho podstatného charakterů, svébytné poetiky a jejich nadčasového humoru. Chci věřit, že diváci přijmou jistý posun ve formě vyprávění, kterou si animovaný film vyžádal,“ přeje se ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová. 

Přímé spojení s tradicí dokládá i to, že obě hlavní postavy filmu Hurvínek a kouzelné muzeum namluví Martin Klásek, dnes umělecký šéf Divadla S+H, který interpretaci loutek převzal po legendárním Miloši Kirschnerovi. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.  

 

 

6. 2. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.