You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) 10x FOTO VIDEO

Ze zákulisí natáčení filmu Bába z ledu

Nový film Bohdana Slámy Bába z ledu vstupuje do kin už 23. února. Hlavní hrdinkou filmu, který se částečně odehrává v prostředí otužilců, je ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová), která po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat.

Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství.

Hana (Zuzana Kronerová) má dva dětinské syny, kteří ji zaměstnávají svými problémy a neschopností je efektivně řešit. Dva nezralí čtyřicátníci, kteří mají své vlastní rodiny, se stále rádi vracejí do „mama-hotelu“, ve kterém čekají od matky servis v podobě zázemí, rodinných obědů, hlídání dětí…

Jak režiséra Bohdana Slámu napadlo toto téma?

„Prvním impulzem byl nápad, který spojuje téma rodiny, revolty a otužilectví. Napadl mě příběh paní, která má sobecké syny, potká partu otužilců a osvobodí se. Když jsem začal pracovat na scénáři, objevil se mi tam ještě vnuk Ivánek, který symbolizuje mezigenerační souznění. Když si rodiče nerozumí se svými dětmi, tak prarodič, který přijde zvenku, může mít pro dítě větší pochopení. Hana na začátku k Ivánkovi také nemá blízko, je jen služebná a s dítětem má naučenou konverzaci, která se točí jen kolem toho, co chce vnuk k večeři… Až díky Broňovi, který Hančin i Ivánkův problém vycítí, si k sobě babička s vnukem najdou cestu.“

Ve filmu hrají Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Daniel Vízek, Václav Neužil, Tatiana Vilhelmová, Petra Špalková, Marek Daniel, Alena Mihulová, Luboš Veselý, Josef Ježek, Marie Ludvíková, Božena Černá, Jiří Kuřina, Petr Kocián, a další. 

Snímek Bába z ledu vznikl v česko-slovensko-francouzské koprodukci. Koproducenty za Českou republiku jsou Negativ, Česká televize, Barrandov Studio a i/o post. Film podpořil Státní fond kinematografie. Distributorem filmu je společnost Falcon. Do mezinárodní distribuce ho zakoupila společnost Match Factory.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 2. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.