You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Videoklip zpěvačky Kristíny k filmu. (Zdroj: BrainZone Promotion ) 4x FOTO VIDEO

Život je život je nejnavštěvovanějším filmem letošního roku! Už jste ho také viděli?

Komedie s Ondřejem Vetchým (53) a Simonou Stašovou (60) v hlavních rolích se za první polovinu roku 2015 suverénně vyšplhala na první příčku návštěvnosti v českých kinech, co se týče domácí tvorby.  

Snímek Život je život měl premiéru 21. května 2015 a za dva měsíce, do neděle 19. července, na něj přišlo do kin téměř 226 000 diváků, takže převálcoval všechny letošní hity jako je Hodinový manžel (letos 172 000), Fotograf (196 000), Vybíjená (181 000) či Babovřesky 3 (170 000). 

Stal se tak nejúspěšnějším českým filmem letošního roku a dál láká diváky i v čase dovolených, protože se z klasických kin přesunul hlavně do kin letních.

„Věřím, že Život je život se brzy stane i nejúspěšnějším českým filmem za poslední rok a převezme tak žezlo od Svěrákových Tří bratrů. Zatím to vypadá na těsný souboj s Hodinovým manželem, který se mezitím přesunul do online distribuce a je k dostání i na iTunes,“ dodal ředitel kino a online distribuce Bontonfilmu Ondřej Kulhánek.

Život je život měl rekordní návštěvnost už za první víkend, kdy jej vidělo kolem 75 000 diváků, což je mezi českými filmy také výjimečné číslo. V červnu navíc získal na 37. ročníku festivalu Novoměstský hrnec smíchu hlavní cenu v kategorii nejlepší filmová komedie, hlavní cenu v kategorii Studentský smích a Simona Stašová pak obdržela cenu za Nejlepší ženský herecký výkon.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

27. 7. 2015 13:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.