(Zdroj: Herminapress.cz ) 35x FOTO

Zkouška muzikálu Adama a Eva - Herci makají, jen se z nich kouří

PRAHA – Premiéra nové muzikálové komedie podle skutečné události, Adam a Eva, k níž hudbu složil Bohouš Josef, libreto „stvořila“ Halina Pawlowská, scénář napsal a režie se ujal Zdeněk Zelenka, bude v Divadle Broadway 17. dubna, ale, jak jinak, protagonisté této velké show už makají, jen se z nich kouří.

Na včerejší zkoušce v baletním sále Hudebního divadla Karlín, kde celý ansámbl nalezl od druhé poloviny ledna útočiště, jsme zastihli obě Evy a samozřejmě i jejich parťáky Adamy v plné práci. Pod přísným dozorem choreografky Leony Qaši Kvasnicové jeli na „plný plyn“ jen s malými přestávkami na oddech a svlažení hrdel. Anna Polívková, Michaela Horká, Martin Písařík a Michal Slaný se činili, co jim síly stačily.

„Je to paráda, i když trošku honička. Zatím děláme chorografie, ale k nim samozřejmě přibude zpěv a hraní, takže to bude takové populární tři v jednom. O to bude náročnější všechno dobře skloubit, aby výsledný efekt byl dokonalý. Což předpokládám, že bude. Pro mne je to docela nová zkušenost. Zatím, jsem hrál takové, slušněji řečeno, podivné chlapíky a teď konečně přišlo něco, co si užívám. Fakt skvělá hudba, texty i příběh. A víte, co je zajímavé? Po několikahodinové zkoušce v tempu bych čekal, že budu hubnout. Kdepak. Více než únavu nebo úbytek hmotnosti pociťuji spíše hlad,“ s úsměvem vysvětlil Martin Písařík.

Také ani jedna z hlavních ženských představitelek Evy nad náročností zkoušek příliš nebrblá. „Musím se přiznat, což nebývá tak obvyklé, že se na ně těším. S tancem nemám zásadní problémy, i když tanečnice nejsem. Ale baví mne to. A jak říkal Martin, tenhle muzikál člověka strhne, je to vlastně show, a věřím, že na tom budeme stejně jak my na jevišti, tak i diváci. Je to takové dost chytlavé představení,“ prozradila Michaela Horká.

Kromě zmíněných se v Adamovi a Evě představí mj. Pepa Vojtek, Josef Laufer, Tomáš |Trapl, Filip Antonio, Ladislav Frej a mnoho dalších.

11. 3. 2014 22:18 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.