(Zdroj: Herminapress.cz ) 24x FOTO

Zkusit si jiný hudební žánr je jako poznat novou ženskou - říká Richard Tesařík

Hrálo se a zpívalo nejen na jevišti, ale vlastně si prozpěvovala celá Lucerna, včetně známých tváří v hledišti, třeba Pavla Sedláčka, který dorazil s manželkou, Kateřiny Hrachovcové nebo Jiřího Lábuse. Všichni takvzdali hold zpěváku a muzikantu Michalu Tučnému, od jehož smrti uplyne letos dvacet let. V našlapaném velkém sále zazněly největší hity Posledního kovboje v podání známých osobností české hudební scény

„Já jsem osobně Michala tolik neznal, ovšem jeho písničky patřily a patří k mým oblíbeným. Sice žánrově jsme se odlišovali, ale dobrou muziku můžu ať je to country, rock či popík. A také si nějakou skladbu i sám rád zazpívám. Je to takové, jako když poznáte novou ženskou. Milé a příjemné, i když občas nebezpečné. No, a třeba dneska jsem si z Michalova repertoáru vybral písničky, Jak chcete žít bez koní, Chtěl bych být medvídkem a Vivat Las Vegas, kterou si vystřihnu spolu s děvčaty ze souboru Vlčnovské Búdové umělkyně. Na to se moc těším,“ informoval Richard Tesařík.

Na koncertním pódiu se kromě zmíněného pěvce představila se vzpomínkovými písničkami i dcera Michala Tučného Míša, celý večer moderoval a také přispěl několika skladbami Aleš Háma, nechyběl Ondřej Hejma, Wabi Daněk, Tomáš Linka, Allan Mikušek, dorazily i Schovanky a množství dalších zpěváků a skupin.

V průběhu večera došlo i na křest nového trojcédéčka s názvem Legenda Michal Tučný, jehož kmotrami se staly zpěvákova manželka Marta a dcera Míša a také Helena Rytířová.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

17. 4. 2015 15:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.