Tanečnice Růženka Kunštýřová Halamková je světová jednička v tanci u tyče. (Zdroj: Facebook ) 3x FOTO

Zlatá Růženka: Pole dance – žádný striptýz, ale pořádná dřina!

Česká republika má mistryni světa v neobvyklé sportovní disciplíně, jíž je pole dance, tedy tanec kolem tyče.

O tom, že pole dance není žádným svůdným tanečkem u tyče v baru, ale pořádná dřina, ví své dvojnásobná mistryně ČR a čerstvá mistryně světa ze světového šampionátu v pole sportu v Londýně Růženka Kunštýřová Halamková.

„Než jsem začala tančit pole dance, aktivně jsem tančila latinskoamerické tance. Ale začaly mě zlobit kyčle, tak jsem se před pěti podle videí naučila tuto disciplínu, závodím v ní, a dokonce ji i učím v kurzu,“ popsala své sportovní začátky Růženka.

A že to někdo bere jako striptýz?

„Je fakt, že roztažené nohy máme skoro pořád a někdy si na lekcích připadám jako u gynekologa. To když si dámy vezmou kraťásky s úzkým klínem v rozkroku. Ale ať si to někdo zkusí, na šestimetrové metrové tyči zacvičit obtížné prvky. Zjistí, že je to pěkná dřina a se sexem to nemá nic společného,“ vysvětlovala rozhodně Růženka pro Žena-in. 

Pole dance zahrnuje nejen samotný pohyb kolem tyče, ale i gymnastiku, náročné posilování, akrobacii. Přes svoji obtížnost má v Čechách toto sportovní odvětví více a více příznivců a začíná se zbavovat striptýzové nálepky.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

29. 7. 2015 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.