Martin Donutil, Robert Hájek (Zdroj: Archiv Četníci z Luhačovic ) 9x FOTO

Zločiny z první republiky odhalí Četníci z Luhačovic

Nový rozsáhlý dobový projekt České televize Četníci z Luhačovic zavádí diváky do roku 1919, kdy po ukončení školy přijíždí dvojice mladých strážců zákona v podání Martina Donutila a Roberta Hájka na své první působiště. Čeká je opuštěná četnická stanice v lázeňském městě na jihu Moravy. Každá z  dvanácti epizod nabídne dva uzavřené kriminální případy. Ty vycházejí ze zločinů příznačných pro překotnou a v mnohém náročnou dobu po první světové válce.

„Po Četnických humoreskách nebylo vůbec lehké najít nový klíč ke zpracování četnické tématiky. Když však autor projektu Petr Bok přišel s nápadem na zpracování začátků českého četnictva, se vší drsností období těsně po první světové válce a nejistotou, zda nová republika má vůbec nějakou budoucnost, pochopili jsme, že se nám právě taková příležitost naskytla,“ říká ředitel vývoje pořadů a zároveň kreativní producent seriálu Jan Maxa.

 „Je to výpravný dobový seriál plný akčních scén a napětí,“ říká režisér Biser Arichtev, který Četníky z Luhačovic režíruje spolu s Petrem Bebjakem a Danem Wlodarczykem. „Pracujeme se spoustou herců, ale i se stovkami komparsistů, při natáčení střídáme různá prostředí, využíváme historická vozidla. Je to velice zajímavá práce,“ doplňuje režisér.

Kromě Roberta Hájka a Martina Donutila se před kameru postaví rakouský četnický veterán v podání Pavla Zedníčka, velitelé stanice Jiří Langmajer, Karel Dobrý a Robert Jašków, dále Pavla Tomicová, Vica Kerekes, Marek Holý, Jan Vlasák, Alena Mihulová a další.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

 

11. 7. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.