Pekari Wagnerův (Zdroj: Zoo Praha )

Zoo Praha má vzácný přírůstek. Jedná se o prehistorické zvíře

Pekari Wagnerův je nejvzácnější ze všech druhů pekariů. Byl popsán v roce 1930 jako vymizelé, prehistorické zvíře. V roce 1971 byl objeven v paraguayské části oblasti Grand Chaco, ale jeho počty v přírodě se odhadují na pouhých 2000 až 3 000 jedinců. V lidské péči žije na celém světě jenom 80 zvířat v 17 institucích. Zoo Praha nyní získala dva samce a dvě samice, které návštěvníci mohou vidět ve výběhu již od pondělí 27. června.

Pekari Wagnerův je výrazně větší než pekari páskovaný a pekari bělobradý. Má nápadně mohutnou hlavu a delší uši. Může být dlouhý až přes jeden metr a vážit kolem 30 až 40 kilogramů. Žije v menších stádech, od dvou do deseti zvířat. Mláďata se rodí jenom jednou za rok v období října a prosince. Žije v nevelkém areálu prostředí suchých trnitých lesů v oblasti Grand Chaca (na pomezí dnešní Paraguaye, Argentiny a Bolívie 

V loňském roce byl založen Evropský záchovný program pekari Wagnerova, do něhož se nyní Zoo Praha zapojila. Zatím tyto pekari rozmnožuje v Evropě jenom Tierpark Berlín, odkud přicestovala ve čtvrtek do pražské zoo čtyři zvířata, dva samci a dvě samice. V Evropě v současné době žije v lidské péči 26 pekari Wagnerových, jedenáct samců a 15 samic. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

29. 6. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.