Bára Basiková splnila přání režiséra Vaculíka a zazpívá si v muzikálu Romeo a Julie. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Zpěvačka Basiková se objímá s režisérem a ještě mu plní přání! O co tady jde?

Jednou z hvězd připravovaného muzikálu Romeo a Julie bude také Bára Basiková (52). Přestože je zpěvačka přes léto extrémně vytížená sérií koncertů s kapelou Stromboli, splnila přání režiséra Libora Vaculíka a na jednu z rolí kývla.

„Termín zkoušení se neustále měnil, a když padla varianta, že se bude zkoušet přes léto, omlouvala jsem se, že musím tu roli vrátit. Pan režisér ale trval na tom, že by mě tam rád měl a že to nějak vymyslí,“ prozradila Basiková.

„Místo role chůvy jsem dostala roli matky Romea a domluvili jsme se, že až mi skončí turné, tu roli se naučím. Učím se ji doma nebo ve volných chvílích v autě a tady už doděláváme jenom choreografii. Ta role není tak veliká, že bych si neporadila, snad bude stačit méně času,“ vysvětluje zpěvačka a doufá, že se coby samouk osvědčí.

Teď se v divadle objevila poprvé, a to kvůli zkoušce honosných kostýmů. Ač vypadají neforemně, Basiková říká, že by neměla problém v nich odtancovat i větší taneční part.

„Žádnou náročnou choreografii tam nemám, ale ten kostým by ji určitě snesl. Podobný jsem měla v představení Lucrezia Borgia a tam jsme tancovali opravdu hodně. Když se člověk s kostýmem sžije, jde všechno,“ míní Basiková a dodává, že modrá barva v představení signalizuje přívržence Romea a červená Julie. 

V muzikálu Bára Basiková takové kostýmy vystřídá dva. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 8. 2015 15:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.