Jan Maxián se ošklivě zranil při sportu. (Zdroj: Archiv Jan Maxián ) 8x FOTO

Zraněný muzikant Jan Maxián si zoufá! Kvůli úrazu odložil práci i dovolenou

Jeho pracovní tempo je vražedné, nyní ale musí zpomalit! Jan Maxián, který nedávno oslavil 33. narozeniny, má na více jak šest týdnů utrum. Může za to nešťastně zlomená ruka v zápěstí. Bolestivý úraz si herec, zpěvák a skladatel nezpůsobil při divoké narozeninové oslavě, ani během náročného vystoupení. Jen si z nahrávacího studia, kde dokončoval nové animované pohádky internetové televize Stream.cz, odskočil na chatu v jižních Čechách a zranil se při sportu. 

Náročná vystoupení musel kvůli zlomenině levého zápěstí přesunout na září. Kvůli zranění nemohl umělec například vyrazit na pevnost Boyard, ani se zúčastnit klavírního natáčení. Za vše přitom může nešťastná souhra okolností při zdánlivě nevinném volejbalovém zápase, který skončil rychlým odjezdem do nemocnice. Navzdory dočasnému handicapu se ale Honza pracovních aktivit nevzdal docela a učí se fungovat jen s jednou rukou. Svědky jeho snažení byli nejen spoluúčinkující, ale také návštěvníci jubilejního narozeninového koncertu v Praze, který odehrál pouhé dva dny po nešťastném pádu.

„Radši jsem o svém zranění nikomu dopředu neřekl. Nechtěl jsem ostatní před vystoupením zbytečně stresovat. Když mě pak viděli se sádrou, všichni vyvalili oči, ale přesvědčil jsem je i sebe, že to zvládnu. Během koncertu jsem zjistil, že se dá zpívat i hrát na piano jednoruč. Například duet s Richardem Tesaříkem byla taková jízda, že pravá ruka lítala doprava a doleva a ta levá to zpovzdálí sledovala a bavila se,“ vtipně glosuje svůj odehraný koncert s frakturou horní končetiny. 

Ještě štěstí, že rodinná dovolená, na kterou se těší především Honzova žena Lucka, je naplánována až na září. „Moje žena zbožňuje vlny, slunce a moře. Na dovolenou na Sardinii letíme až v září, to už bude ruka v pořádku. Teď mám alespoň více času," dodal k patálii Jan Maxián.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 8. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.