(Zdroj: Herminapress.cz ) 18x FOTO

Zraněný Roman Vojtek odstartoval výstavu klapek. Hlavní hvězdou byl Čtyřlístek

Slavnostním zahájením začala výstava filmových klapek v pražském Divadle Hybernia. Letošním největším hostem byl výtvarník, kterého znají děti nejen v celé České republice, ale také ve světě. Byl to Jaroslav Němeček, který vymyslel a nakreslil legendární Čtyřlístek. Také jeho klapka pochopitelné zobrazuje toto slavné kvarteto.

„Čtyřlístek letos slaví padesát led od svého vzniku. Proto se i já můžu díky této akci přidat k oslavám a nakreslil jsem tuto klapku, která zobrazuje naše hrdiny z dětství. Mimo jiné v dubnu startuje v kinech zbrusu nový film Velké dobrodružství Čtyřlístku. Na to se moc těším,“ řekl Němeček přímo na zahájení akce.

Úkolu povýšit obyčejné dřevěné klapky na umělecké dílo se letos opět zhostili výtvarníci jako Kristián Kodet, Iva Hüttnerová, Jiří Slíva, Jan Saudek, Kateřina Miler a dalších přes 120 umělců.

Celou akci moderoval Roman Vojtek, který přišel s rukou v takzvaném gypsu. Na otázku, co se mu stalo, stroze odpověděl: „Stalo se mi to při natáčení jednoho seriálu, ve kterém hraju. Rukou jsem zavadil o zábradlí a narazil si ruku. Nic vážného.“

Akce se konala pod záštitou Filmového festivalu ve Zlíně.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz  

13. 3. 2019 10:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.