Josef Polášek, Zuzana Bydžovská, Pavel Liška (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Zuzana Bydžovská v komedii? I to se může stát!

Je to komedie pro tři skvělé herce Pavla Lišku, Zuzanu Bydžovskou a Josefa Poláška. Hra Marca Beckera Už nikdy sám!, kterou včera v poslední premiéře této divadelní sezóny představilo Divadlo Kalich, ovšem není jen o smíchu. Je o samotě, kterou řada lidí poznala na vlastní kůži a většina se jí bojí.

„Je to hra o touze nebýt sám. Jde o osobité představení, ale i vtipné tím, jak se postavy na jevišti nechtějí s pocitem samoty smířit. Je to podle mě na jednu stranu náročné a na druhou komediální představení. Jdete se nejen bavit, ale možná i přemýšlet,“ uvedl krátce po představení Pavel Liška.

Většina lidí Pavla zná z rolí hlavně komediálních, přesto si prý s chutí a rád zahraje i ve hře, která není prvoplánově pouze k bujarému veselí. Jak prozradil, rád bere role, které diváky rozesmějí, ale i ty, při nichž nejde pouze o smích a zábavu.

„Já sám jsem kdysi zažil samotu, takže to, co jsem na jevišti představoval a hrál, nebyla jen role. Sám jsem ji v životě na vlastní kůži prožil. Občas jí má třeba člověk i rád, na chvíli, ale většinou opuštěný být nechce. Trošku jsem se obával, zda si diváci tohle představení vezmou za své, třeba se v něm i někdo pozná, ale obavy byly zbytečné. Život prostě je takový, že jednou rozehraje úsměv a jindy chvíle smutku. Přesně tak, jak to ve skutečnosti je. A hlediště to, podle ohlasu, pochopilo. A o to šlo a bylo to dobře,“ nechal se už v divadelním klubu slyšet Pavel Liška.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 4. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.