(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Zuzana Kronerová a Bohdan Sláma míří s Bábou z ledu do New Yorku na filmový festival Tribeca

Nový film Bohdana Slámy Bába z ledu byl vybrán do soutěže slavného newyorského festivalu Tribeca, který spoluzakládal hollywoodský herec Robert de Niro. Bába z ledu zde bude uvedena v soutěžní sekci International Narrative Competition v úzkém výběru spolu s dalšími devíti filmy z evropské, asijské, americké a australské produkce. Snímek o osudovém setkání ovdovělé Hany (Zuzana Kronerová) s otužilcem Broňou (Pavel Nový), ve kterém dále hrají i Václav Neužil, Marek Daniel, Tatiana Vilhelmová nebo Petra Špalková, měl premiéru 23. února a za týden ho v českých kinech vidělo 25 tisíc diváků. Tribeca Film Festival se koná v New Yorku od 19. do 30. dubna. 

Snímek Bába z ledu bude na festivalu Tribeca uveden v sekci International Narrative Competition, která představuje to nejlepší ze současné světové kinematografie. Letos se do nejužšího výběru dostalo celkem devět snímků ze čtyř kontinentů a dvaceti různých zemí. Soutěžní kategorie v této sekci zahrnují nejlepší hraný příběh, nejlepší scénář, nejlepší kameru, nejlepšího herce a nejlepší herečku.

"Jsem rád, že budeme mít světovou premiéru zrovna v New Yorku," říká režisér Bohdan Sláma. "Mám New York rád a doufám, že tam budou mít rádi náš film," uzavírá režisér, který do New Yorku pojede spolu s hlavní hereckou představitelkou Zuzanou Kronerovou a producentem Pavlem Strnadem z Negativu.

Tribeca Film Festival byl založen v roce 2001 Robertem de Nirem, Jane Rosentahl a Craigem Hatkoffem jako reakce na teroristické útoky proti Světovému obchodnímu středisku, které přímo ovlivnily život v přilehlé čtvrti Tribeca v oblasti dolního Manhattanu. Cílem festivalu je dle slov zakladatelů "umožnit mezinárodní filmové komunitě a veřejnosti obecně zažít sílu filmu a předefinovat zážitek z filmového festivalu". Tribeca Film Festival zároveň vzdává hold New Yorku coby jednomu z hlavních center filmového průmyslu a přispívá dlouhodobé revitalizaci dolního Manhattanu. V současné době má návštěvnost kolem tří milionů filmových fanoušku a pravidelně se na něm setkávají světové osobnosti z oblasti filmu, hudby a umění.

Snímek Bába z ledu vznikl v česko-slovensko-francouzské koprodukci. Koproducenty za Českou republiku jsou Negativ, Česká televize, Barrandov Studio a i/o post. Film podpořil Státní fond kinematografie. Distributorem filmu je společnost Falcon. Do mezinárodní distribuce ho zakoupila společnost Match Factory.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

6. 3. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.