(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Zuzana Stivínová si na České střihne Marii Terezii. Zajímavé role má i Marek Taclík či Lukáš Vaculík

„Když přišla nabídka zahrát si matku jedné z nejvýznamnějších historických postav, císařovny Marie Terezie, ani vteřinu jsem neváhala a řekla ano. Musím přiznat, že je dobře, že tahle dvoudílná minisérie s názvem Marie Terezie vznikne, protože třeba já, jsem řadu věcí ze života obou těchto žen nevěděla a doplnila si tak znalosti dějin. A moje role? Jedním slovem parádní, moc se mi líbí, být matkou tak ohromné osobnosti, což se nestává příliš často,“ řekla s úsměvem na tiskové konferenci České televize k chystaným novinkám Alžběta Kristýna Brunšvická, neboli herečka Zuzana Stivínová.

Trošku jinak to měl Marek Taclík, který si zahraje elitního havíře ve dvoudílném filmu inspirovaném největší důlní katastrofou druhé poloviny dvacátého století, při které zahynulo 108 horníků, s názvem Dukla 61.

„Já jsem tu nabídku dostal už před půlrokem, ještě než byl na světě scénář. Kývnul jsem na ni po rozhovorech s režisérem Davidem Ondříčkem, který mě přesvědčil, že i z hornického prostředí se dá natočit zajímavý, dramatický a napínavý příběh. A teď si jsem jist, že měl pravdu,“ nechal se slyšet Marek Taclík. Moc hovorný nebyl Lukáš Vaculík, který ztvární roli ve dvoudílném televizním filmu Metanol.

„Hraji záporáka, člověka, který je málomluvný, nenápadný a inteligentní na to, co za věci provádí,“ naznačil tradičně stručný Vaculík, kterého doplnila režisérka Tereza Kopáčová. „O režii Metanolu jsem usilovala. S velkou chutí se chystám na ten příběh boje dobra se zlem, který je o to dramatičtější, že se skutečně před čtyřmi lety stal a tragicky postihl řadu lidí.“

To zdaleka nejsou jediné chystané počiny ČT. Pro letošní rok, jak uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák, bylo schváleno 32 nových projektů – filmy seriály, minisérie, které reflektují českou společnost minulosti i současnosti, od defenestrace v roce 1618 po zmíněnou sérii otrav metanolem v roce 2012.  

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

17. 3. 2017 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.