(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Zvědavá Ivana Jirešová: Jaké tajemství skrývá zlaté vejce z dílny renomované šperkařky?

Oči mohla nechat herečka Ivana Jirešová na jedinečném klenotu s hrdým názvem České vejce. Ve zlatnické dílně JK Jitka Kudláčková vznikl tento originální výrobek na přání jejich dlouholetého klienta, jako dárek pro manželku k významnému jubileu.  

„Takováto krása se hned tak nevidí. Obdivuji nápaditost a precizní zpracování. České vejce, které v sobě skrývá tajemství, určitě udělá obdarované dámě velikou radost. Je cenné i tím, že je jediné na světě, naprostý originál,“ chválila šikovné ruce zlatníků herečka a dodala, že i ona má doma šperk, který je jí hodně drahý.

„Já mám doma po babičce briliantový prsten. Nosím ho dost často. Měla jsem k tomu i náušnice, ale ty mi někdo ukradl. A to mě hodně mrzí,“ povzdechla si Ivana Jirešová a doufá, že i ona jednou předá šperk po babičce následující generaci. „Zatím to nejde. Dceři Sofii zatím šperky nic neříkají. Na různá dětská výročí jsem jí obdarovávala šperky z bílého zlata, ale nemělo to cenu. Buď je někde nechala, ztratila nebo je nenosila. Ale určitě přijde čas, kdy se bude chtít zdobit.“

České vejce je zároveň připomínkou 100. výročí vzniku Československé republiky. Najdete na něm vltavíny, stříbro, české granáty, zlato, křišťál, diamanty, české erby, Muchovy motivy, lipové dřevo. Zabudovaný hrací strojek je naladěný na Smetanovu Vltavu a při jejích tónech se zlaté vejce otvírá do květu růže. Vývoje a výroby celého artefaktu se ujal člen týmu JK Jitka Kudláčková zlatník a designer David Hrubec. Spolu s ředitelem firmy Dušanem Mlynarčíkem konzultovali s klientem jednotlivé kroky a nápady. Práci na šperku věnovali 2000 hodin.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

7. 2. 2019 12:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.