13. komnata Reginy Řandové: Psychický teror, podvádění a nezaplacené alimenty od syna herecké legendy Čestmíra Řandy
Zdroj: herminapress

13. komnata Reginy Řandové: Psychický teror, podvádění a nezaplacené alimenty od syna herecké legendy Čestmíra Řandy

Vytvořeno dne 01.11.2022

Herečka a dabérka Regina Řandová prožila v manželství toxický vztah a soudila se o alimenty na syna. Přesto nezahořkla a dokázala odpustit. 

Regina Řandová se v 80. letech proslavila jako dětská herecká hvězda. Kromě seriálu My všichni školou povinní natočila ve svých 16 letech film Zdeňka Trošky Bota jménem Melichar. Tehdy ještě pod jménem Regina Zahradníková.

U herectví zůstala a díky tomu se seznámila s Čestmírem Řandou ml. – se synem v té době již nežijící herecké legendy filmu, televizní obrazovky i Národního divadla Čestmíra Řandy st. Následně se zaměřila hlavně na dabing, v němž je dodnes velmi vyhledávaná, provdala se a narodil se další pokračovatel slavného jména: Čestmír Řanda nejml.

Ale už v době, kdy byl syn malý, prožívala psychický teror, podvádění... Trvalo roky, než našla sílu se rozvést, avšak i poté prožívala ona složité období. Exmanžel dlužil na syna výživné (stejně jako na dalšího, dnes asi 12letého Kristiana, kterého měl ze vztahu s jinou ženou). Mnoho let se s ním o alimenty soudila, celkem šlo asi o půl milionu korun. Peníze její syn ale nikdy neviděl. Čestmír Řanda ml. měl mnoho žen a ke všem se choval podobně. Některé dokonce Reginu kontaktovaly, plakaly jí do telefonu a chtěly radu. Spory ukončila až smrt Čestmíra Řandy ml. v roce 2021.

Přes letité útrapy se Regina se synem rozhodli postarat o jeho pohřeb a ostatky herce uložit do hrobu jeho slavného otce na Vyšehradě. Přestože Čestmír Řanda ml. zemřel s dluhy, rok po jeho odchodu se Regině a jejich synovi podařilo pro něj zajistit důstojné spočinutí. Regina Řandová necítí zášť ani nenávist, pouze jakousi hořkost. Dnes říká, že „svému ex“ vlastně už odpustila a tuto kapitolu v sobě uzavřela.

I po padesátce dál hraje v seriálech a věnuje se dabingu. Má chalupu v jižních Čechách, kterou si pořídili s druhým manželem, o němž tvrdí, že je mužem jejího života. Vychovával i jejího syna Česťu. Regina už má i dva vnuky, z nichž jeden je dalším nositelem slavného jména. Žije spokojeným životem, i když přiznává, že si prošla životním peklem.

Příběhem Reginy Řandové provází ve 13. komnatě Zuzana Burešová.