4 Tenoři rozparádili Lucernu. Zněly známé hity, koledy i písnička z Večerníčku
Zdroj: herminapress

4 Tenoři rozparádili Lucernu. Zněly známé hity, koledy i písnička z Večerníčku

Vytvořeno dne 16.12.2023

Natěšení fanoušci vokální skupiny 4 Tenoři do posledního místečka zaplnili sál pražské Lucerny. Na programu byl koncert Vánoce v Lucerně a čtveřice zpěváků Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo za doprovodu seskupení Unique Qvartet, hudebníků pod vedením Františka Krtičky a Kühnova dětského sboru, odvedla skvělou práci. Lucerna bouřila! 

Už samotný začátek koncertu byl famózní, když zazněla novinka 4 Tenorů, známá „večerníčkovská“ melodie Pohádek z mechu a kapradí. I proto celé vánoční turné 4 Tenorů nese název Cestu znám jen já.

 A pak už následovaly hity, které posluchači znají a milují je. Nechyběly také vánoční koledy. Zazněl i song Už z hor zní zvon, úplně první píseň, kterou před pěti lety 4 Tenoři naskočili na úspěšnou vlnu více než 200 vyprodaných koncertů v Čechách a na Slovensku, 2 Zlatých a 2 Platinových desek. Už na příští rok mají naplánovaných 90 koncertů, čeká je koncert v prestižní Carnegie Hall a první koncert v hokejové hale.

4 Tenoři na koncertě v Lucerně slavnostně převzali Platinovou desku Supraphonu za své druhé album Láska prý, které u nás stále patří mezi nejprodávanější CD

Hudební formace 4 Tenoři
  • vokální seskupení čtyř muzikálových sólistů, kteří zpívají písně různých žánrů, jako jsou muzikál, opera, pop nebo vánoční koledy.
  • Členy jsou držitel ceny Thálie tenor Marian Vojtko, zpěvák a herec barytenor Pavel Vítek, dvojnásobný držitel ceny Thálie barytenor Jan Kříž a operní tenor Michal Bragagnolo.
  • Formaci sestavil producent Janis Sidovský v roce 2017
  • 4 Tenoři vydali dvě alba, která získala dle pravidel IFPI-ČR statutu zlaté a platinové desky.
  • 4 Tenoři úspěšně koncertují po celé České a Slovenské republice s doprovodem smyčcového kvarteta nebo symfonického orchestru.
  • Mezi jejich nejznámější písně patří Už z hor zní zvon, Mně sílu dáš, To je ta chvíle nebo Krása, kterou nazpívali s Lucií Bílou.
  • V květnu 2024 vystoupí v prestižní newyorské Carnegie Hall.