Benátská! má nového maskota. Autorem je syn Janka Ledeckého
Zdroj: herminapress

Benátská! má nového maskota. Autorem je syn Janka Ledeckého

Vytvořeno dne 24.07.2023

Přípravy 29. ročníku nejstaršího českého festivalu mainstreamové hudby Benátská! s Impulsem vrcholí. Během tří dnů se letos na třech stagích objeví desítky zejména českých a slovenských interpretů. Překvapením na poslední chvíli je pro návštěvníky festivalu i unikátní tričko a čepice, které pro Benátskou! navrhl kreslíř a hudebník v jedné osobě Jonáš Ledecký.

Nabitý line-up letos zahrnuje více než 50 hudebníků a kapel. „Poslední týdny jsou vždycky nejnáročnější, protože ladíme poslední detaily a nervozita i po všech těch letech roste. Samozřejmě se už ale všichni těšíme, až do areálu konečně začnou proudit diváci a celé to vypukne,“ říká spolumajitel festivalu a frontman kapely Doctor P.P., Petr Pečený.

„Protože budu s Cold Licks vystupovat na letošní Benátské!, tak za mnou Doktor přišel s nápadem, abych navrhl festivalové tričko. Jeho jediné zadání znělo “musí to bejt hodně komiksový”. Benátská už několik let používá bezva vizuál Ještědu na kterém, místo ikonické rozhledny, stojí kytara Flying V. A tak mě napadlo nakreslit nějakou obludu, která si tu kytaru bere do pazour a rve z ní struny. Z několika kandidátů to u mě na celý čáře vyhrál T-Rex (kterého jsem přejmenoval na T-Rocks), jelikož kytara v jeho pidiprackách vypadala nejsměšněji. Doufám, že v Liberci bude jako vždy fantastická atmosféra, už se moc těšíme,“ říká Jonáš Ledecký, který s kapelou Cold Licks letos zvítězil v mezinárodní soutěži Blues Aperitiv a na Benátské! zahraje v pátek v Hudebním stanu Rádia Impuls před formací Doctor P.P. 

Hlavní hvězdou letošního ročníku bude britská legenda, zpěvák Chris Norman, jehož hlas Češi znají například z hitů Midnight Lady nebo Living Next Door To Alice. I zbytek programu nicméně bude stát za to. Úvodní čtvrteční večer bude na hlavní ČEZ Energy Stage v režii slovenských hvězd – No Name, Richarda Müllera nebo Petra Nagye a dalších. Z českých hvězd se ve Vesci postupně představí Rybičky 48, Jaromír Nohavica, Mirai, David Koller nebo Michal Penk. Sobota pak bude na ADIFEX Stane patřit výhradně mladým interpretům, mezi kterými nebudou chybět Sharlota, Viktor Sheen nebo Yzomandias.

Kromě nabitého hudebního programu si Benátská! s Impulsem dlouhodobě zakládá na tom, že jde o nejčistší český festival. Zázemí pro fanoušky se navíc letos dočká dalších vylepšení, čímž se ještě zvýší jejich komfort.

Nespornou výhodou je i skvělá dostupnost – z Prahy je možné na festival dojet za 45 minut autem nebo pravidelnou autobusovou linkou z Černého Mostu. Připraven bude i dostatek parkovacích ploch; spojení s centrem Liberce zdarma zajistí posílená kyvadlová doprava

Už 29. ročník tradičního festivalu dobré nálady proběhne už 27.7.–30.7.2023 v Liberci ve sportovním areálu Vesec.