Bez lítosti: Sekyrový syndrom. Kvůli tomu dostal doživotí
Zdroj: TV Prima

Bez lítosti: Sekyrový syndrom. Kvůli tomu dostal doživotí

Vytvořeno dne 25.10.2023

Ojedinělý projekt Bez lítosti přiblíží divákům, jaký je život za mřížemi, a ukáže tamní život těch nejhorších, tedy na doživotí odsouzených vrahů. V dokumentární sérii diváci uvidí například případ Tomáše Víta – nejmladšího doživotně odsouzeného vraha, anebo Juraje Kučeráka – vraha se sekerovým syndromem.

Kučerák se narodil v romské osadě na východním Slovensku. Jeho rodiče se o něj nestarali, matka utekla a otec skončil v blázinci. Pak se o něj starala babička, která výchovu ale nakonec nezvládala, a nechala proto Juraje odvézt do dětského domova. Tam se potkával i znovu rozcházel se svými sourozenci. Miloval svého bratra, ale když ho dali do jiného domova, už ho nikdy neviděl.

V osmnácti letech vyrazil Juraj do Karviné, kde žila část jeho rodiny. Byl živ ze sociálních dávek, bydlel u strýce, jehož jednou napadl sekerou a šel za to do vězení. Po propuštění napadl také svou patnáctiletou vzdálenou příbuznou, se kterou údajně chodil. Pak se v opilosti pohádal se strýcem a ubil ho sekerou. Tělo schoval ve sklepě a měsíc tam takto žil. Když pak zavraždil známého kvůli penězům, opět sekerou, byl záhy dopaden. Dostal doživotí.

Video soubor

Zdroj: TV Prima